Discovery Science 2016 Dünya Bilim Günü'nü VR Deneyimi ile Kutluyor

Discovery Science 2016 Dünya Bilim Günü'nü VR Deneyimi ile Kutluyor

Kışkırtıcı fikirlerin adresi ve tümüyle bilimin harikalarına adanmış olan tek küresel ağ Discovery Science, bir UNESCO girişlimi olan ve her yıl 10 Kasım’da bütün dünyada bilimin faydaları konusundaki farkındalığın arttırılması amacıyla kutlanan 2016 Dünya Bilim Günü’nü üçüncü kez destekliyor.

Bu sene Discovery Science düşündürücü kampanyasını GELECEĞİ HAYAL ET’i sunuyor. Bu yeni kampanya, izleyicileri, önümüzdeki 30 yıl içerisindeki bilim ve teknoloji dünyası hakkında ve bu iki alanın, insanlığın gelişiminde nasıl önemli bir rol oynayacağı konusunda düşünmeye teşvik ediyor.

Dünya Bilim Günü’nü ve bu geleceğe yönelik temayı kutlamak amacıyla, 360 derecelik VR (virtual reality/sanal gerçeklik) paraşüt atlayışı sadece Discovery Science’nin Facebook sayfasında ve www.yourdiscoveryscience.com internet sitesinde yayınlanacak. İzleyiciler, iki hava dalışçısının dev Discovery Science logosunun üzerine inişlerini izlerken, Ordu Paraşüt Birliği ortaklığıyla gerçekleştirilen bu serbest düşüş, izleyenleri hop oturup hop kaldıracak. Adidas MiCoach Elite Team System ile hava dalışçılarının biometrik izleme ekranı vasıtasıyla izleyiciler atlayışın arkasındaki bilimin içine girebilecekler. Kamera arkasının özel görüntülerine www.yourdiscoveryscience.com internet sitesinden ulaşılabilecek, ayrıca atlayışın 2 boyutlu versiyonu da kanalda yayınlanacak.

Discovery Science YouTube’da da yayınlayacağı GELECEĞİ HAYAL ET kampanyası çerçevesinde kısa bir belgesel film yaratıyor. Discovery Science, teknolojinin ve yeniliğin gelecekteki çalışmalarını nasıl etkileyeceğini ortaya koymaları amacıyla İngiliz mucit Colin Furze, YouTube futbol kanalı Copa90’ın Strateji Direktörü James Kirkham ve Yogscast’tan Mark Turpin ile işbirliği gerçekleştiriyor. Ayrıca, izleyiciler, #GeleceğiHayalEt (#ImagineTheFuture) ve #DünyaBilimGünü (#WorldScienceDay) etiketleriyle kendi görüşlerini, geri bildirimlerini paylaşmaları için teşvik edilecekler.

Mark Turpin, Yogscast CEO’su ve İçerik Üreticisi: “Oyunların, teknolojinin gelişmesiyle birlikte, parlak bir geleceğe sahip olduğunu ve hiç olmadığı kadar yaygınlaşacağını düşünüyorum. VR konusundaki en havalı şey, oyunu, sizi deneyimin içerisine gerçekten çekecek kadar, televizyon ekranından çok daha iyi gösteriyor oluşu.” dedi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER