TRT World, Davos Dünya İletişim Forumu’nu dünyaya duyuracak!

TRT World, Davos Dünya İletişim Forumu’nu dünyaya duyuracak!
Her yıl İsviçre’nin Davos kentinde dünya ekonomisine yön veren Davos Dünya Ekonomi Forumu’nun iletişim ayağı olan ve 2010 tarihinden bu yana düzenlenen ‘Davos Dünya İletişim Forumu’ Türkiye’ye geliyor.

Dünyaca ünlü iletişim profesyonelleri ile iş ve siyaset dünyasından isimleri bir araya getiren Davos Dünya İletişim Forumu, 3-4 Kasım 2016 tarihleri arasında bu kez İstanbul’da İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğinde buluşuyor.

Krizlere Karşı Şanslar: Ülke, Şirket ve Kişisel İtibar’ temasıyla toplanacak Forum, dünyanın en prestijli organizasyonları arasında kabul ediliyor ve Türkiye’de düzenlenecek ilk Davos etkinliği olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin ilk uluslararası İngilizce yayın yapan haber platformu olan TRT World’ünuluslararası medya partneri olduğu “Davos Dünya İletişim Forumu İstanbul’un açılış konuşmasını Hollywood’da birçok film stüdyosu, sinema ve popyıldızının iletişim danışmanlığını yürüten Allan Mayer yapacak.

Forumda ayrıca Davos Dünya İletişim Forumu Kurucusu ve Başkanı Yanina Dubeykovskaya, Amerika’dan Huffington Post Gazetesi “Twitter Powerhouses Series” yaratıcısı, sosyal medya uzmanı ve Twitter fenomeni Sean Gardner, yine Amerika’dan Hollywood starlarıyla yaptığı söyleşilerle tanınan Televizyon Gazetecisi Rasha Goel, Kanada’dan Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı Ukrayna Özel Gözlemcisi ve Sözcüsü Michael Bociurkiw, İsviçre’den uluslararası iletişim uzmanı ve GLION Yüksek Öğretim Enstitüsü Rektörü Jon-Hans Coetzer, İngiltere’den The Stable House’un kurucu ve yönetici ortağı, aynı zamanda uluslararası iletişim ve kriz yönetimi uzmanı Richard Linning, Kuala Lumpur’dan Malezya Hükümeti’nin stratejik iletişim danışmanı Nurul Shamsuri, İtalya’dan uluslararası dijital ve sosyal iletişim danışmanı Gianni Catalfamo, Unilever Grubunun Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türkiye, İsrail, Rusya, Ukrayna ve Belarus Yönetim Kurulu Üyesi Irina Bakhtina, Moskova’dan kamu diplomasisi iletişim uzmanı Ekaterina Lavrova ve yine Moskova’dan şehir markaları uzmanı Vasily Dubeykovskiyde konuşmacı olarak yer alıyor.

TRT World, Davos Dünya İletişim Forumunun iki gün sürecek programı boyunca, yapacağı canlı yayınlar ve özel röportajlarla, etkinliği dünyaya duyuracak.

Forumda Türk Konuşmacılar da Var…
Foruma Türkiye’den katılan konuşmacılar da TRT World ekranında özel röportajları ile yer alacak. TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Ata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Kurdoğlu, Invenura Holding CEO’su Burak Karapınar, IBM Türkiye Genel Müdürü Defne Tozan, Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, Pazarlama, Reklam ve Dijital İletişim Uzmanı Yazar ve Akademisyen Fatoş Karahasan, Gün +Partners Avukatlık Bürosu Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Avukat Mehmet Gün, Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül ile İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Bersay İletişim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Arın Saydam gibi isimler de Forum’da ve TRT World ekranlarında yer alacak.

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren Türkiye’nin böylesi önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek; TRT World’ün Davos Dünya İletişim Forumu boyunca özel canlı yayınlar ve röportajlar ile Forumu dünyaya duyuracağını belirtti. Eren yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye’nin ilk İngilizce yayın yapan, uluslararası haber kanalı TRT World olarak dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Forum, Türkiye'de yapılacak ilk Davos organizasyonu olması dolayısıyla da oldukça büyük önem taşıyor. TRT World, Davos Dünya İletişim Forumu boyunca özel canlı yayınlar ve röportajlar ile Forumu dünyaya duyuracak. Her biri ülkelerinin en iyi iletişim profesyonelleri olarak kabul edilen konuşmacıları çok özel röportajlar ile ekrana taşıyacağız. TRT World, her olayı ve hikayeyi derinlemesine bir şekilde insani boyutu ile ele alarak Dünya haberciliğine yeni bir bakış açısı getirmeyi hedeflemektedir. Bu bakış açısı ile Ortadoğu ve Avrupa’nın birleşim noktasındaki jeopolitik önemiyle bölgesel krizleri ve gelişmeleri Dünya’nın kalanına aktarma sorumluluğunu taşımaktadır. TRT World sadece çevresinin değil, tüm Dünya’da görülmeyen, duyulmayan ve anlaşılmayanların seslerini de insani bir bakış açısıyla Dünya’ya aktarmayı görev bilmektedir.”BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER