Kool Görünenler programı Emmy Kids Ödülleri’ne aday gösterildi!

Kool Görünenler programı Emmy Kids Ödülleri’ne aday gösterildi!
Çocuklar için hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki belgesel ve eğlence programlarını“pasif televizyon izlemeye hayır!” misyonu ile sunan Da Vinci Learning’in en çok izlenen matematik programı Kool Görünenler (Look Kool), 5. Uluslararası Emmy Kids Ödülleri’ne aday gösterildi. Dünyanın gizemlerine, çocuklarla beraber matematik ile yanıtlar bulan “Kool Görünenler”, Uluslararası Emmy Kids Ödülleri’nde“Senaryosuz Eğlence Programları” kategorisinde 4 adaydan biri oldu.

Kabarcıklar neden her zaman yuvarlaktır? Nasıl oluyor da amigolar bir piramidin en alt kısmında ezilmiyorlar? Bir megafon, futbol sahasının bir ucundan diğer bir ucuna geçerken, uzakta fısıldayan birini duymanıza gerçekten yardım edebilir mi? gibi birçok eğlenceli ve gizemli sorunun cevabını matematik ile açıklayan Kool Görünenler’de çocuklara, her bölümde programın inanılmaz sunucusu Hamza ve onun yaramaz robot kedisi yardımcı oluyor.

Dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan Uluslararası Emmy Ödülleri’ni düzenleyen Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi (İEMMYS)’ninMIPCOM Fuarı’nda açıkladığı ve 13 ayrı ülkede en dikkat çeken çocuk programları arasından seçilen adaylar, bu yıl 7 ayrı kategoride değerlendirilecekler. 5. Uluslararası Emmy Kids Ödülleri’ne layık görülen programlar, ödüllerini 4 Nisan 2017, Salı günü Fransa’nın Cannes şehrinde özel bir tören ile alacaklar. Kool Görünenler programı, her Perşembe günü saat 17.30’da Da Vinci Learning kanalında izlenebiliyor.

Da Vinci Learning çocukları televizyon karşısından kaldırıyor
Zamansız ve mekansız bir öğrenme felsefesi üzerine kurulu olan Da Vinci Learning felsefesi, tv izleyiciliğinde hareketsizliği değil, aksine aktif bir katılımı destekliyor. Kendini bir çocuk kanalı olmaktan çok, sorumlu bir eğitim kanalı olarak tanımlayan Da Vinci Learning, şaşırtıcı bilimsel fikirlerin anlaşılabilmesini sağlayan programlar sunarak, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamayı ve izleyicilerde evrenin gizlerini ortaya çıkarmaları konusunda merak uyandırmayı amaçlıyor. Çocukları televizyonun karşısındaki koltuktan kaldırıp oynamaya ve keşif yapmaya teşvik eden programları ile ünlü Da Vinci Learning, milyonlarca ailenin tercihi olarak tüm dünyada yayınlanıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER