İçerde ile Cesur ve Güzel, Şili'de de yayına giriyor

İçerde ile Cesur ve Güzel, Şili'de de yayına giriyor
Fransa'nın Cannes şehrinde devam eden MIPCOM'dan kısa süre önce gelen habere göre Şili'deki televizyon kanallarından Mega, Ay Yapım'ın dört yapımının yayın hakkını satın aldı.

Ay Yapım'ın yeni dizilerinin dağıtımı için anlaştığı Ecco Rights ile anlaşma imzalayan Mega'nın yayın hakkını aldığı yapımlardan ilki başrollerinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli ve Çetin Tekindor'un olduğu İçerde (Insider) oldu. Kanal Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolünde olduğu, Kasım'da başlayacağı açıklanan yeni dizi Cesur ve Güzel'i (Brave and Beautiful) de bu anlaşmayla portföyüne kattı.

Ay Yapım'ın hazırlık aşaması devam eden, Kerem Bursin ile Gürkan Uygun'un başrollerinde olduğu Bu Şehir Arkandan Gelecek ve Akilah Azra Kohen'in yazdığı Fi Pi Çi üçlemesinin hakları da anlaşmaya dahil olan diğer iki eser oldular. Üçleme roman serisinin uyarlaması Doğuş Grubu’nun internet üzerinden yerli dizi izlettirme hedefiyle kurduğu yeni platformu Puhu üzerinden yayınlanacak bir yapım.

Mega'nın içerikten sorumlu yöneticisi Ignacio Vicente, anlaşma sonrası yapım şirketinin dizilerinin Şili'de gördüğü ilgiden ve Türkiye'nin en başarılı yapımcılarıyla olan ilişkilerini güçlendirmekten dolayı memnun olduklarını açıklarken, Ecco Rights'ın Latin Amerika bölgesinden sorumlu yöneticisi Barbora Susterova özellikle İçerde ile Cesur ve Güzel'in gördüğü ilginin gayet iyi olduğunu ve Türk dizilerinin yeni pazarlara açılmaya devam ettiğini belirtti.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER