Vestel, Kötü Kedi Şerafettin filmi ürün entegrasyonu ile ödülleri topladı!

Vestel, Kötü Kedi Şerafettin filmi ürün entegrasyonu ile ödülleri topladı!
Gururla Yerli Vestel, ilk Türk animasyonu Kötü Kedi Şerafettin filminde uyguladığı entegrasyon ile Kristal Elma’da üç ödül aldı. Tüketici elektroniği sektöründe bir ilk olan bu uygulama için ICM ile çalışan Vestel, filmin doğallığını bozmadan, ürünleri modelleyerek yerleştirdi. Filmin galasında Kötü Kedi Şerafettin’in mutfağını izleyicilere sergileyen Vestel, dijital, TV ve açıkhava mecralarını da kullanarak iletişimi 360 derece olarak devam ettirdi.

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, tüketici elektroniğinde bir ilk olan ürün entegrasyonu ile Kristal Elma Yaratıcılık Ödülleri’nde 3 ödül birden aldı. İlk Türk animasyonu olan Kötü Kedi Şerafettin filminde gerçekleştirdiği entegrasyon ile Vestel, Medya Kullanımı kategorisinde Sinema Uygulaması, Sponsorluk Uygulaması ve Markalı İçerik Kullanımı dalında 3 bronz elma aldı.

Vestel, filmin dokusunu ve doğallığını bozmadan animasyona yerleştirdiği ürünlerini doğru hedef kitleye ulaştırdı. Vestel’in retro buzdolabının, Türkiye’nin ilk akıllı telefonu Venus’ün, Vestel tabletin, Desibel kulaklığın ve Mix&Go’nun kullanıldığı film, sinemada 359.000 kişi tarafından izlendi. Vestel’in genç hedef kitleye hitap eden retro ürünlerini çok doğru bir mecrada tanıttıklarını belirten Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tunç Berkman “Vestel’in ‘Gururla Yerli’ söylemini genç, dinamik ve mizah anlayışı yüksek hedef kitlede yankı uyandıracak şekilde vurgulamak ve farkındalık yaratmak istiyorduk. Bu amaçla ilk Türk animasyonu Kötü Kedi Şerafettin filminde ürün yerleştirme projesini gerçekleştirdik. Yüzde 100 yerli kedimiz Şerafettin ile retro dokulara sahip Gururla Yerli Vestel ürünlerini, gençlerin yakından takip ettiği mecraların başında gelen sinemada bir araya getirerek nokta atışı yaptık. Aldığımız ödüller de ne kadar doğru bir proje gerçekleştirdiğimizin kanıtı niteliğinde.” dedi.

Türkiye’nin ilk sinema ürün entegrasyonu ICM’den
Türkiye’de ilk profesyonel sinema içerik entegrasyonunu yapan ICM ajansı ile çalışan Vestel, projeyi farklı alanlarda da tanıtarak 360 derece bir iletişim gerçekleştirdi. Filmin galasında, filmde yer alan mutfağın birebir aynısını sinemaseverlerin beğenisine sunan Vestel, filmin sahnelerinden düzenlediği eğlenceli caps’lerle sosyal medya hesaplarında da etkileşim yarattı. Vestel, sinema ile başlayan bu projeyi dijital, indoor ve TV platformlarında da kullanarak başarılı sonuçlar elde etti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER