MIPCOM programı genişlemeye devam ediyor

MIPCOM programı genişlemeye devam ediyor
17-20 Ekim tarihlerinde Cannes, Fransa'da düzenlenecek olan dünyanın lider içerik pazarı MIPCOM'un programı genişlemeye devam ediyor. Onur konuğu ülke olan Japonya'nun televizyon endüstrisinin tanıtımına yönelik iki günlük zengin bir konferans programı daha açıklandı.

Konferanslar ilk olarak 17 Ekim sabahı Japon marketine genel bir bakışın yapılacağı ve Mitsubishi Araştırma Enstitüsü Yosuke Ito'nun sunuculuğunu yapacağı bir seansla başlayacak. Seansta Japonya'daki içerik pazarından, yerel trendlerden ve uluslararası imkanlardan bahsedilecek. Bunu da Treasure Box Japan isimli bir keşif seansı izleyecek. Geçtğimiz baharda MIPFormats'ta da kendisine yer bulan etkinlikte ülkedeki endüstrinin önde gelenleri son formatlarını sunacak. Bunlara TV Tokyo, TBS, ABC, YTV, TV Asahi, Fuji TV, Nippon TV ve NEP/NHK kanalları da dahil.

Ardından 70. yılını kutlayan Sony'nin devralacağı sahneye başkan ve CEO Kazuo Hirai sahneye çıkacak ve öncelikle şirketin sahip olduğu temel ilkelerden bahsedecek. Rekabetin yüksek olduğu sektörde faaliyetlerini başarılı bir şekilde devam ettiren şirketin CEO'su Hirai çok kanallı bir çağda küresel bir şirketin nasıl üretim yapmaya devam ettiğini de anlatacak.

MIPCOM'un ikinci günü ise Tokyo Docs'un sunumunda Japonca belgesel gösterimi yapılacak. Asya'dan seçkin içeriklerin olduğu gösterimdeki bazı eserler Japonya'nın ekrana gelmeye hazırlanan en yeni belgesellerinden.

2017 yılı ile birlikte 100. yılını kutlayan Japon animasyonu da MIPCOM'un odağında olacak ve türün tarihine bir bakış atılacak; ayrıca uluslararası markette kendisine yer bulan yeni şovlar da tanıtılacak ve endüstrinin dünya genelinde büyük ölçüde bir izleyiciyi daimi olarak kendisine nasıl çektiğinden bahsedilecek. Bu seansa Netfix yöneticilerinden Rodrigo Mazon da katılacak. Son olarak bu programı Sınır Aşırı Japon Draması başlıklı son dönemde uluslararası alanda başarıya ulaşmış veya açılışını gerçekleştirecek yapımların gösterimi izleyecek.

Onur Konuğu programında tüm bunların dışında Jpon turizmi ve yemekleri de tanıtılacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER