4K çözünürlüklü dünya prömiyerleri MIPCOM'da gösterilecek

4K çözünürlüklü dünya prömiyerleri MIPCOM'da gösterilecek
Japon ulusal kanal yayıncısı NHK ve ülkenin en büyük premium yayıncısı WOWOW, MIPCOM 2016'da iki 4K çözünürlüklü dünya prömiyerine birlikte ev sahipliği yapacaklar.

Eğlence sektörü için küresel bir pazar görevi gören MIPCOM için geri sayım devam ederken haberler de gelmeye devam ediyor. Bu sene 17-20 Ekim tarihleri arasında Cannes'da düzenlenecek olan MIPCOM'da, Japonya'nın onur konuğu ülke olduğu daha önce açıklanmıştı. Japonya'nın önde gelen kanallarından NHK bu bağlamda Moribito II: Guardian of the Spirit'in WOWOW ise aynı isimli Amerikan dizisinden uyarlanan Cold Case Japan'in MIPCOM prömiyerini üstlendi.

Gösterimler 17 Ekim'deki Onur Konuğu Ülke Açılış Partisi'nde yapılacak ve Moribito'dan Kento Hayashi, Cold Case'den Yo Yoshida da partiye katılacaklar. 4K HDR (3840x2160) çözünürlüklü gösterimler partideki özel projeksiyon odasında Japonya'nın lider uydu şirketi SKY PerfecTV'nin ve Sony Corporation'ın desteğiyle gösterilecek.

“Moribito: Guardian of the Spirit" aynı isimli Japon romanın televizyona uyarlaması bir yapım. İnsanların ve ruhların karıştığı bir dünyada bir prensin ve kadın bodyguardının hikayesini anlatan dizi, ilk sezonuyla oldukça başarılı olunca kanalından bu Sonbahar'da yayına girecek ikinci sezon onayı almıştı. Sezonu 10 bölüm süren “Cold Case Japan” ise aynı isimli Amerikan dizisinin ilk yerel versiyonu olma özelliğini taşıyor. Dizi, polis tarafından artık araştırılmayan cinayet davalarına bakan bir ekibin başından geçenler üzerine bir yapım.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER