Discovery’nin merakla beklenen mini dizisi Harley and The Davidsons başlıyor!

Discovery’nin merakla beklenen mini dizisi Harley and The Davidsons başlıyor!
Harley-Davidson bir motosikletten çok daha fazlasıdır. Kurucuları; Walter ve Arthur Davidson ile arkadaşları Bill Harley tarafından sıfırdan yaratılan motor Amerikana’nın da sembolü oldu. Ama başarıya giden yol hiç de kolay değildi, sayısız engel, acımasız rakipler ve sıra dışı riskler onları bekliyordu. Mavi yakalı göçmenlerin çocukları olan bu üç genç adam, birlikte kurdukları şirketin hayatta kalmasını sağlamak için her şeylerini ortaya koyuyorlar. Peki Amerikan Rüyası’nı gerçekleştirebilmek için neleri göze alacaklar?
 
Discovery’nin merakla beklenen mini dizisi HARLEY AND THE DAVIDSONS 13 Eylül, Salı günü saat 23.00’de Discovery ekranlarında prömiyerini yapacak. Toplam 3 adet 2 saatlik bölümlerden oluşan dizinin ikinci bölümü 20 Eylül’de üçüncü bölümü ise 27 Eylül’de yine aynı saatte yayınlanacak.
 
Discovery Channel, Animal Planet ve Science Channel Group Başkanı Rich Ross, “İşte bu Discovery Channel’a tam anlamıyla uyan, merak uyandırıcı ve dürüst bir hikaye anlatımı. Bu; kardeşlik, yenilmez bir başarı hırsı ve zamanın inanışlarına karşı gelmenin hikayesi. Harley-Davidson’ın kurucuları bir motosikletten çok daha fazlasını yarattılar. Onlar modern girişimciliği yarattılar” dedi.
 
Gerçek olaylara dayanan HARLEY AND THE DAVIDSONS, 20. yüzyılın başlarında meydana gelen büyük sosyal ve teknolojik değişim zamanında bu ikonik motosikletin doğuşunu konu alıyor. Walter, Arthur ve Bill tüm varlıklarını ve geçimlerini riske ederek umut vadeden bir girişimde bulunuyorlar. Her biri değişik zorluklar yaşıyor ama hepsinin hayalleri ve hırsları bir motosiklette birleşiyor. Walter Davidson kuralları yok sayarak ve herhangi bir yere istediği kuvvette gitmesini sağlayacak bir motosiklet yaratan bu ortaklık sayesinde toplum baskılarından kurtulma şansı yakalıyor. Arthur Davidson için ismini temize çıkarma fırsatı sunan bu motosiklet, Bill Harley için ise sonunda baskıcı ailesinden kurtulmak ve mühendislik bilgilerini kullanmak anlamına geliyor.  
 
Milwaukee’de bir barakada üretilen motosikletler, hayal edilebilen her türlü durumdan sağ çıkmayı başarıyor. Özellikle Walter motosikletlerin limitlerini zorluyor. Dizginleyemediği hırsı, onu tüm ülkeye yayılan ölümcül yarışlarda yer almaya ve en iyi motor yarışçısı olmaya itiyor. Walter’ın gözüpek kişiliği sayesinde Harley-Davidson da ün kazanıyor ve tüm risklere rağmen şirket sonunda en büyük rakipleri ve pazarda önemli bir varlığı olan Indian’ı geride bırakıyor.
 
Ancak kurucuları bir de temel bir manevi soru bekliyor – başarılı olmak için ne kadar risk alacaklar? Başta ülke çapında yayılan “motodrome” yarışları olmak üzere yarışlar çoğunlukla ölümcül sonuçlar doğurabiliyor.
 
Yaratıcılık, yenilikçilik ve tasarım alevi ile ateşlenen Harley-Davidson’ın kurucuları, kendilerinden çok daha büyük rakipleri ile yüzleşiyorlar. Sanki her şey yeterince zor değilmiş gibi bir de Büyük Buhran başlıyor ve motosiklet endüstrisini kırıp geçiriyor. Ama Harley-Davidson ileri görüşlü iş fikirleri sayesinde zorlukların üstesinden gelmeye devam ediyor.

HARLEY AND THE DAVIDSONS, kurucuların gerek Amerikan Ordusu ile anlaşmalar yaparak gerekse de sürücülere yolda nasıl tamirat yapılacağını öğreterek ya da ülke çapındaki motosiklet kulüplerini sahiplenerek şirketin sadık takipçilerinin sayısını, hiçbir rakibin başaramadığı şekilde nasıl artırdığını gözler önüne seriyor. Sonunda tüm varlıklarını akıtarak o güne kadar aldıkları en büyük riski alıyorlar ve geniş kitlelere ulaşan teknoloji harikası bir yarış makinesi olan dünyanın ilk süpermotorunu yaratıyorlar.  

Walter, Arthur ve Bill, Harley-Davidson’ı; her yere gidebilen, sert sürüşe uygun ve kural tanımaz motosikletler üreten bir şirket olarak konumlandırıyor ve kendileri de bunu pekiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Hem markanın hem de sadık takipçilerinin kalbinin tam da ortasında yer alan bu miras 100 yıldan fazla zamandır devam ediyor.
Dizinin yıldız kadrosu, Walter Davidson rolünde Michiel Huisman (Game of Thrones), William (Bill) Harley rolünde Robert Aramayo (Game of Thrones) ve Arthur Davidson rolünde Bug Hall’dan (The Little Rascals) oluşuyor. Dizinin diğer oyuncuları ise Stephen Rider (Daredevil), Jessica Camacho (Sleepy Hollow), Daniel Coonan (Eastenders), Annie Read (Awkward), Wilson Bethel (Hart of Dixie), Dougray Scott (Mission: Impossible 2), Gabe Luna (Matador), Alex Shaffer (Win Win) ve çıkış yapan aktörler Essa O’Shea ve Sean Scully.  

HARLEY AND THE DAVIDSONS’ı Evan Wright, Seth Fisher ve Nick Schenk kaleme aldı. Raw Television adına dizinin başyapımcılığını Dimitri Doganis üstlenirken Discovery adına ise John Golwyn başyapımcı oldu. Ciáran Donnelly’nin başyapımcı ve yönetmen olarak görev aldığı yapımın yönetmen koltuğunda ise Stephen Kay oturdu.
 
3-Bölümlük Mini Dizi 13 Eylül, Salı günü saat 23.00’da Discovery ekranlarında ilk kez yayınlanacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER