Meşhur Suikastlar, “İzak Rabin” bölümüyle 24 TV’de!

Meşhur Suikastlar, “İzak Rabin” bölümüyle 24 TV’de!
“Belgesel Kuşağı” 
Adı: Meşhur Suikastlar (Infamous Assassinations)
Konu: İzak Rabin
Tarih: 16 Temmuz 2016 Cumartesi
Saat: 21:15

MEŞHUR SUİKASTLAR”
“Infamous Assassinations”

24 TV yakın tarihe ışık tutan, nefes kesen bir belgesel serisine daha ev sahipliği yapıyor.

Siyasi, bilimsel, felsefi ve birçok alanda, çalışmaları ile öncü olmuş, kitlelere liderlik etmiş isimlerin hayatlarını suikast sonucu kaybetmelerinin kan donduran detayları ’24 TV Belgesel Kuşağı’nda yer alıyor. Tamamı 22 bölümden oluşan ‘Meşhur Suikastlar’ belgeseli, heyecan yüklü, sürükleyici ve merak uyandırıyor.

Beşinci Bölüm: İZAK RABİN SUİKASTI

Tarih: 4 Kasım 1995
Yer: İsrail Kralları Meydanı
Saat: 21.30

İsrail Başbakanı İzak Rabin Tel Aviv’de gerçekleşen barış mitinginde 100 bin vatandaşına yaptığı konuşmanın ardından kürsüden henüz inmişti. Birden bire üç el silah sesi duyuldu. İzak Rabin yere yığıldı. Biri İsrail ve Arap komşuları arasındaki barışın savunucusunu öldürmek istemişti. Yapılan bu saldırının sebebi ortadaydı; Birçok kişiye göre Rabin kendi ölüm fermanını iki yıl önce 13 Eylül 1993’te Filistin Kurtuluş Örgütü lideri Yaser Arafat ile el sıkıştığında imzalamıştı. Bu uzlaşma İsrailli aşırı sağcıları çok sinirlendirmişti. Yigal Amir adında bir hukuk öğrencisi olan fanatik genç onun katili olmaya kararlıydı.

Birçok detayı gizli kalmış cinayetler gün yüzüne çıkıyor ve adım adım sona giden bu yolda Meşhur Suikastlar, “İzak Rabin” bölümüyle 16 Temmuz Cumartesi 21:15’te 24 TV’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER