Suzan Kardeş ve Serkan Çağrı’dan Simge Fıstıkoğlu'na özel açıklamalar!

Suzan Kardeş ve Serkan Çağrı’dan Simge Fıstıkoğlu'na özel açıklamalar!
Balkan müziğinin iki güçlü ismi Suzan Kardeş ve Serkan Çağrı, Simge Fıstıkoğlu ile bayram sohbeti gerçekleştirdi.
 
İkili "bir kızıl goncaya benzer dudağın" isimli klasik türk müziği eserini seslendirdi.
 
Serkan Çağrı, Suzan Kardeş'in rol aldığı "80'ler" dizisini kaçırmadan seyrediyor. Kardeş'in canlandırdığı babaanne karakterini kendi babaannesine benzetiyor.
 
SERKAN ÇAĞRI: O sevdiğim kadın gerçek kadın o işte. şimdi burdan kalkıp Trakya'ya gitsek o oynamıyor, o benim tanıdığım insanları görüyorum onda. Mesela bazı hareketleri var onun, o farkında değil gerçekten o hareketleri mesela bir yönetmen ona tarif etse yapamaz ama o kendi duygusundan geldiği için yapıyor.
 
Suzan Kardeş, programda 32 yıllık dostu Sezen Aksu'nun hediye ettiği, kendi imzasını taşıyan bilekliği de ilk kez gösterdi.
 
SUZAN KARDEŞ: Şimdi benim tabi ki hayatımda büyük dönüm noktası ve zaten hayran olduğum, Türkiye'nin hayran olduğu şair, ozan, yazar, çizer, şarkıcı Sezen Aksu işte daha hani.. Onun bana doğum günü hediyesi kendi imzası ve bana en sevdiğim şarkıyı böyle gümüş bir plakanın üstünde.
 
Suzan Kardeş “Beni Unutma” şarkısını söylüyor…
 
SERKAN ÇAĞRI SEZEN AKSU'NUN SÖZLERİNİ YAZDIĞI MÜZİĞİ ARA DINKJIYAN'A AİT OLAN "VAZGEÇTİM" ŞARKISINA KLARNETİYLE HAYAT VERDİ. BESTENİN ÇIKIŞ HİKAYESİNİ DE ANLATTI.
 
SERKAN ÇAĞRI: Sezen hanım demiş ki "Bir tane beste istiyorum" Ara Dinkjiyan'a. Günlerce adam çalışmış çalışmış, hiçbir şey olmamış. Tam uçağa binmiş "Vazgeçtim" be demiş. Bunu uçakta karalamış, geldiğinde de bu parçayı söylemiş.
 
SERKAN ÇAĞRI: Sezen hanımın bütün şarkıları, bütün besteleri inanılmaz kalbi bir hisle yapılmış ki hangi enstrumanda çalarsanız çalın güzel yansıyor. Sesle de ayrı, enstrumanlarla da ayrı. Yani bu bizim için büyük bir şans, aynı dönemde yaşıyor olmak.
 
TÜRKAN ŞORAY, SUZAN KARDEŞ'İN HAYATINDAKİ KIRILMA NOKTALARINDAN BİRİ
 
SUZAN KARDEŞ: Benim hayalim vardı: Türkan Şoray'ın kaşını alacağım. Çünkü tek kaş almayı öğrenmiştim o zaman. Ve Türkan Şoray'ın kaşını alırsan ben onun kaşçısı olacağım. Nasıl bir hayal? Saçma yani. Ve gün geliyor, ben onunla çalışıyorum ve bu hayalim gerçekleşiyor. Benim için kırılma noktasıdır.
 
SERKAN ÇAĞRI VE SUZAN KARDEŞ BALKAN KÜLTÜRÜNÜ VE O TOPRAKLARA OLAN ÖZLEMLERİNİ ANLATTI
 
SERKAN ÇAĞRI: Bir çocuk var elinde klarnetiyle yemyeşil alanda. Bir tane keçisi var, bir köpeği var. Onlara müzik yaparak yemyeşil, alabildiğine özgür bir alanda yaşamına böyle başlıyor. Klarnetini sonsuz bir alana üflüyor. Ve sonra o çocuk kurduğu hayallerle İstanbul'a geliyor, İzmir'e gidiyor, birçok müzik grubunun içinde oluyor. Ama bütün duygusu o başladığı yerde.
 
SUZAN KARDEŞ: Bal ve Kan yani Balkan. Hem ölümün çok olduğu, hem trajedinin çok olduğu ama bir yandan da buna rağmen hiçbir zaman o hayata umutlarını kaybetmeyen insanlar fotoğrafı var her zaman.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER