TRT 1, Bayram boyunca sinema keyfini evlerinize taşıyacak!

TRT 1, Bayram boyunca sinema keyfini evlerinize taşıyacak!

Ramazan Bayramı, TRT 1’de yer alan birbirinden özel yerli filmler ve Finale yaklaşan EURO 2016 heyecanı ile şenlenecek. Bayram Arefesi olan 4 Temmuz Pazartesi günü ‘’Somuncu Baba Aşkın Sırrı’’ filmiyle başlayacak yerli sinema şöleni, Bayram boyunca farklı filmler ile devam edecek.

Arefe Günü Yerli Sinema ‘Somuncu Baba, Aşkın Sırrı’ TRT 1 Ekranlarında!

Genç yaşta babasını kaybetmenin travmasını yaşayan Hamid’in, yaşadığı acı sonucu kendisini bulma yolculuğunu ve bir dergaha sığınmasını konu alan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Kürşat Kızbaz üstleniyor. 2016 yapımı film, Somuncu Baba’nın yaşamını ve ilahi aşkı arayışını anlatıyor. Filmin başrollerinde Furkan Palalı, Gürkan Uygun, Saruhan Hünel, Ali Sürmeli, Emin Olcay, Haldun Boysan gibi usta oyuncular yer alıyor. ‘Somuncu Babai Aşkın Sırrı’ filmi 4 Temmuz Pazartesi saat 21.20’de TRT 1 ekranlarında olacak.

Bayramın Birinci Günü ‘Kırımlı’ Adlı Türk Sineması TRT 1 Ekranlarında Olacak!

Cengiz Dağcı’nın Korkunç Yıllar adlı romanından beyazperdeye aktarılan film, 2. Dünya Savaşı sırasında Alman esir kamplarında rehin alınan Tatarlı esirlerin yaşadıkları insanlık dramını ve çektikleri acıları konu alıyor. Kırım'da yaşayan Sadık Turan’ın savaş başlayınca diğer Kırım Türkleri gibi askere alınıp, cepheye gitmesinin ve savaş esnasında Almanlara esir düşmesinin anlatıldığı film, Almanca biliyor olması nedeniyle bulunduğu esir kampında irtibat görevlisi olarak çalışmaya başlayan Sadık’ın hikâyesini konu alıyor. Sadık, kısa süre sonra Almanların, Kırım'ı Ruslardan kurtarıp özgürleştirme vaadiyle Türklerden oluşan birlik kurma planına dâhil oluyor ve Alman ordusunda görev alıyor. Kısa sürede bunun bir oyun olduğunu fark eden Sadık, Kırım’ın kurtuluşu için harekete geçiyor ve bu esnada hayatının aşkı Maria ile tanışıyor. Yönetmen koltuğunda Burak Arlıel’in oturduğu filmin başrollerini, Murat Yıldırım ve Selma Ergeç paylaşıyor. Gerçekçi savaş sahneleri ve etkileyici hikâyesiyle dikkat çeken ‘Kırımlı’, Bayramın Birinci günü olan 5 Temmuz Salı saat 21.15’de TRT 1 ekranlarında olacak.

Avrupa Kupası Yarı Final Keyfi de TRT 1 Ekranlarında!

Bayramın İkinci günü olan 6 Temmuz Çarşamba ve Üçüncü günü olan 7 Temmuz Perşembe günü saat 21.55’de, EURO 2016 Yarı Final Karşılaşmaları TRT 1 ekranında olacak. 6 Temmuz Çarşamba akşamı Portekiz-Galler karşılaşması ve 7 Temmuz Perşembe akşamı Almanya karşısında Fransa veya İzlanda olacak. EURO 2016 keyfi, şifresiz olarak TRT 1 ekranlarından izlenebilecek.

8 Temmuz Cuma Akşamı, Saat 21.30’da Türk Siyasi Tarihinin Yakın Geçmişte Yaşadığı Süreçleri Anlatan ‘Kod Adı: K.O.Z’ Filmi TRT 1 Ekranlarında Olacak.

Celal Çimen’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Kod Adı: K.O.Z’ adlı film, Türkiye’nin yakın siyasi tarihine ışık tutarak, yakın geçmişte yaşanan ve Türkiye’nin halen içinden geçtiği süreçleri konu alıyor. Yargı ve polis teşkilatlarındaki paralel yapılanmayı, Gezi olaylarını, 17 -25 Aralık operasyonları olarak tarihe geçen devlet içindeki paralel yapılanma organizasyonlarının darbe girişimlerini ve çok daha fazlasını irdeleyen film, Türk siyasi tarihinin yakın geçmişte yaşadığı ve halen içinde bulunduğu siyasal ve toplumsal süreçleri işliyor. Yakın tarihe ışık tutan filmin hikayesini, devlet içindeki paralel yapılanmanın ve arkasındaki güç odaklarının deşifre edilmesi oluşturuyor. Oyuncu kadrosunda Orhan Kılıç, Hazım Körmükçü, Tolga Karel, Cem Kurtoğlu, Remzi Evren ve Hakan Ural gibi önemli isimlerin yer aldığı film, 8 Temmuz Cuma akşamı saat 21.30’da TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

9 Temmuz Cumartesi Akşamı, Saat 21.20’de TRT 1 Ekranındaki Yerli Film: “Darbe”.

Yönetmenliğini Yasin Uslu’nun üstlendiği, gazeteci, yazar Avni Özgürel’in senaryosunu kaleme aldığı "Darbe", ülkemizde yaşanan MİT Müsteşarı krizine odaklanıyor. Filmde iki güvenlik birimini karşı karşıya getiren ve devlet krizi düzeyine tırmanan bir hesaplaşmanın öyküsü anlatılıyor. Cansel Elçin’in bütün olayların ekseninde yer alan müsteşar Hakan Fidan'ı canlandırdığı filmde, Öykü Çelik ise kardeşiyle kapkaç yaparak yaşamını sürdürürken asla eline geçmemesi gereken bir çantayı çalan ve bütün yaşanan olayların merkezinde kalan bir kızı canlandırıyor. Darbe, 9 Temmuz Cumartesi akşamı, saat 21.20’de TRT 1 ekranlarında olacak.

10 Temmuz Pazar Sabahı Yabancı Sinema ‘Silahşoru Destekleyin’ Adlı Western Film TRT 1 Ekranlarında.

1971 yapımı, Western filmi ‘Silahşoru Destekleyin’, herkesin silahşor Morgan sandığı Latigo’nun aslında kadınları evlenmek vaadiyle kandıran bir sahtekâr olmasını konu alıyor. Orijinal adı ‘Support Your Local Gunfighter’ olan filmin oyuncuları arasında James Garner, Suzanne Pleshette, Jack Elam gibi isimler bulunuyor. IMDB puanı 6,8 olan filmin yönetmen koltuğunda Burt Kennedy otuyor. Film, 10 Temmuz Pazar sabahı saat 09.55’de TRT 1 ekranlarında olacak.

10 Temmuz Pazar Günü EURO 2016 Final Heyecanı TRT 1 Ekranlarında Nefesleri Kesecek!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2016, 10 Temmuz Pazar günü final heyecanı ile TRT 1 ekranlarından şifresiz olarak izlenebilecek. Fransa'nın ev sahipliği yaptığı turnuvada, Pazar günü yapılacak Final ile son bulacak. Avrupa Şampiyonu’nun belli olacağı karşılaşma ve Kupa Töreni Pazar günü saat 21.55’de TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Yarışmalar Bayram Tatiline Renk Katacak!

Tüm aileyi ekran başına toplayan TRT’nin yeni bilgi yarışmaları, ‘Kendi Düşen Ağlamaz’ve büyük ödüllü ‘Altın Petek’ de bayram tatili boyunca TRT 1 ekranlarında olacak. Başarılı oyuncu Engin Hepileri’nin sunuculuğunu üstlendiği ve büyük ödülü 1 Milyon Lira olan Altın Petek, TRT 1 Bayram programına renk katacak. Sürprizlerle dolu, keyifli bilgi yarışması Altın Petek 5 Temmuz Salı, 6 Temmuz Çarşamba ve 7 Temmuz Perşembe akşamları saat 20.00’de tüm aileyi ekran başına toplayacak.

Sunuculuğunu Bay J’nin üstlendiği eğlenceli bilgi yarışması Kendi Düşen Ağlamaz’da yarışmacılar 1 milyon TL ile oyuna başlarken, katılımcılar 3 kişilik gruplar halinde yarışıyor ve programın başında sahip oldukları 1 milyon TL’yi, 7 soru boyunca korumaya çalışıyorlar. Yarışma, bayram tatili boyunca 8 Temmuz Cuma, 9 Temmuz Cumartesi ve 10 Temmuz Pazar akşamları, saat 20.00’de TRT 1 de olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER