CNN TÜRK, CCTV ile haber işbirliği için anlaşma imzaladı!

CNN TÜRK, CCTV ile haber işbirliği için anlaşma imzaladı!
CNN TÜRK, CCTV ile, haber işbirliği için anlaşma imzaladı. Anlaşma çerçevesinde CNN TÜRK, CCTV’nin dünya çapındaki haber ağından gelen haber ve görüntüleri Türk izleyicisine aktaracak.
 
Toplantıda, ayrıca, CCTV ile CNN TÜRK arasında, iki ülkeyi kendi izleyicilerine tanıtacak özel programlar yapma ve Kanal D bünyesinde üretilen ve dünya çapında başarı kazanan Türk dizilerini Çinli seyircilerle buluşturma olanakları da konuşuldu.
 
CCTV Başkan Yardımcısı Wei Dichun, Çin ve Türkiye arasında medya alanında işbirliğini geliştirmeye önem verdiklerini, dünya çapından seksenden fazla medya kuruluşuyla yaptıkları işbirliğine CNN TÜRK’ü de katmış olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.
 
CNN TÜRK Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, Türkiye’nin, başta “İpek Yolu Projesi” olmak üzere Çin’le önemli ilişkiler geliştirdiğini belirterek, “CCTV’nin Türkiye’de yapacağı haber ve programlar için her türlü desteği sağlamaya hazırız” dedi.
 
Ferhat Boratav, Aydın Doğan Vakfı Uluslararası Karikatür yarışması 2016 birincisi İtalyan Marco De Angelis’in mülteci krizi konulu karikatürü ile, Çinli sanatçı Xıao Qıang Hou’nin barış güvercini karikatürünü konuklara Doğan TV merkezine ziyaretin anısı olarak takdim etti.
 
CCTV Hakkında
*1958 yılında kurulan Çin devlet televizyonu CCTV'nin bünyesinde 42 kanal bulunuyor.
*1 milyardan fazla izleyiciye ulaşan CCTV Çin'de en büyük 3 medya kuruluşundan biri.
*Kuruluşun toplam 26 bin çalışanı ve dünya üzerinde Ankara dahil 70 merkezde bürosu var.
*Kanalın geliri yılda yaklaşık 4 milyar dolar. Bu gelirin yüzde 90’ı da reklamlardan elde ediliyor.
*CCTV’nin internet üzerinden yayın yapan CNTV adlı internet kanalı da var.
*O kanal da İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Korece ve Arapça olmak üzere toplam 6 dilde yayın yapıyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER