"Miracle in Cell No. 7"nin uyarlama haklarını O3 Medya aldı!

Sektör uzun zamandır Kore yapımı sinema filmi olan 'Miracle in Cell No. 7'nin peşindeydi. Nihayetinde filmin adaptasyon haklarını Gecenin Kraliçesi ile sektöre giriş yapan, yeni sezonda da Kanal D için başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in paylaştığı Vatan Haini adındaki diziyi hazırlayan O3 Medya satın aldı. 

Uyarlamanın masa başı hazırlıkları son hız devam ediyormuş. Sinema filminin yönetmeni, kadrosu ve çekimlere başlama tarihi hakkındaki detaylar netleştikçe bilgi vermeye devam edeceğiz!

Miracle in Cell No. 7 hakkında
2013 yapımı drama-komedi türündeki filmin başrollerinde, Ryu Seung-ryong, Kal So-won ve Park Shin-hye rol almıştı. Ülkesine ve oyuncularına sayısız ödül kazandıran film, gişede 80 milyon dolar kazanarak rekor kırdı.

Miracle in Cell No. 7, kalp ısıtan bir komedi ve aile melodraması. Film, altı yaşında bir çocuğun zekasına sahip Lee Yong-gu’nun, yanlışlıkla cinayet suçuyla hapse atılmasını ve burada kurduğu sıcak arkadaşlık ilişkilerini anlatıyor. Zamanla Lee'nin masumiyetine inanan azılı suçlulardan oluşan hücre arkadaşları, onun kızıyla yeniden bir araya gelmesi için ellerinden geleni yapıyorlar, hatta kızını hapishaneye sokmayı bile deniyorlar.

Seyirci tarafından da oldukça beğenilen ve box office’de epey iyi bir hasılat elde etmeyi başaran film, aynı zamanda 49. Baeksang Sanatları Ödülleri’nde “Grand Prize” ödülüne layık görüldü.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER