‘Melek ile Serhat’ dizisinin yayın tarihi belli oldu!

‘Melek ile Serhat’ dizisinin yayın tarihi belli oldu!
Ünlü yönetmen Gani Müjde’nin, MS’lilerin öykülerinden aldığı ilhamla senaryosunu yazdığı ve yönettiği, Aslı Tandoğan ile Engin Hepileri’nin başrollerini paylaştığı ‘Melek ile Serhat’ dizisi, 24 Haziran’da www.startv.com.tr internet sayfasından yayınlanacak

Türkiye’de yaklaşık 40 bin kişiyi ve yakın çevrelerini etkileyen MS hastalığı hakkında farkındalık yaratmak ve MS’lilere sosyal yaşamda destek vermek üzere çekilen beş bölümlük ‘Melek ile Serhat’ dizisi 24 Haziran tarihinde www.startv.com.tr internet sayfasından izlenebilecek. Dizinin her bölümünün arkasından, o bölümde işlenen temayla ilgili MS uzmanları ve MS’le yaşayanların katıldığı bölüm arkası çekimleri ise eş zamanlı olarak www.yolarkadasimsin.com sitesinde yayınlanacak.

Türkiye MS Derneği’nin ünlü yönetmen Gani Müjde ile hayata geçirdiği “Melek ile Serhat” senaryosunun bütününde bir hastalığa dikkat çeken Türkiye’deki ilk dizi olma özelliğini taşıyor.

Hastalıkla ilgili toplumda bilinen yanlışlara dikkat çekerek doğru bilgileri Gani Müjde’nin mizahi diliyle aktaran “Melek ile Serhat”ın başrollerini Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri paylaşıyor. Her ikisi de MS hastası olan iki gencin aşklarının odağında geçen ve MS’li olmanın hayattan kopmak anlamına gelmediğine dikkat çekilen dizinin ana hedefi, MS hakkındaki yanlış algıyı değiştirmek ve MS’in daha iyi anlaşılmasını sağlamak. Dizide, MS’in kişiden kişiye farklılık gösterdiği belirtilerek toplumun MS’lilere önyargıyla yaklaşmamasının sağlanması hedefleniyor. Ayrıca, yakın takip, pozitif yaklaşım, ve yaşam tarzı değişikliğinin hastalığın seyri açısından büyük önem taşıdığı vurgulanıyor.

Dizinin her bölümünün arkasından, o bölümde işlenen temayla ilgili MS uzmanları ve MS’le yaşayanların katıldığı ve MS’in detayları ile tartışıldığı bölüm arkası çekimlerinde ise, “MS ile tanışma, beslenme, egzersiz, iş yaşamı ve aile kurma” ile ilgili bilgiler paylaşılıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER