Kore'nin en büyük yayıncı kuruluşu MBC, Seviyor Sevmiyor setini ziyaret etti

Kore'nin en büyük yayıncı kuruluşu MBC, Seviyor Sevmiyor setini ziyaret etti
Eun Woo Lee, Kwang-han Ahn, Gökhan Alkan, Zeyneğ Çamcı ve Oh Jung Woo
Kore'nin en büyük üç yayıncı kuruluşundan biri olan MBC yani Munhwa Broadcasting Channel'dan CEO dahil beş kişilik bir heyet ülkemize gelip "Seviyor Sevmiyor" setini ziyaret etti. MF Yapım tarafından Atv için uyarlanan She Was Pretty'nin format sahibi MBC Heyeti önce ATV ile görüştü sonra da dizi setini ziyaret edip oyuncular ve yönetmenle tanıştılar. MBC Başkanı ve CEO'su Kwang-han Ahn, Yönetici Müdür (Executive Director) Oh Jung Woo, Genel Müdür (Managing Director) Eun Woo Lee, Uluslararası İlişkiler Sorumlusu (Head od Global Businnes) Haewon Chin 'den oluşan heyet dün akşam ülkemizden ayrıldı.

Heyet, sette zaman geçirip çekimleri izlediler

MBC yetkilileri dizinin birinci bölümü yayınlanırken izlediklerini ve çok beğendiklerini söylediler.  Başkan  Kwang-han Ahn birinci bölümü "Renkli, dinamik ve ışıltılı"  bulduğunu söyledi. Orjinale göre nasıl bulduklarını sorduğumuzda prodüksüyon kalitesini çok iyi bulduklarını, hikayeni ve karakterlerin orjinale nazaran daha komik ve esprili göründüğünü söylediler.

Türkiye'de Kore dizilerinin popülerliğini neye bağladıklarını sorduğumuz da, uluslararası satışlardan sorumlu olan Haewon Chin, iki ülke arasındaki benzer aile değerlerinin bu başarıda çok büyük payı olduğunu düşündüğünü söyledi. Telifi ödenmeden "esinlenilerek" ülkemize uyarlanan Kore projelerini sorduğumuzda ise bu konudan dolayı üzüntü duyduklarını ancak Türkiye ile iş yapmaya devam etmek istediklerini, ileride ortak projeler dahi üretilebileceğini söylediler.

Seviyor Sevmiyor ekibi ve MBC heyeti bir arada

Önümüzdeki yılın Türkiye ve Kore arasındaki ilişkilerin 60. yılı olduğunu belirten Başkan Ahn, 60. Yılı kutlamak üzere MBC'nin güzel projeleri olduğunu söyledi. Tükiyedeki dizi sürelerini ilk öğrendiklerinde çok şaşırdıklarını ve set çalışanlarının bu tempoya nasıl ayak uydurabildiklerini merak ettiklerini söylediler. Genel olarak dizi sektörlerimizin benzediğini söylediler ve bizi bu uzun sürelerde dizi çekebildiğimiz için tebrik etmeyi de unutmadılar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER