Kimola, CupWatch ile #Euro2016’nın Sosyal Nabzını Tutuyor!

Kimola, CupWatch ile #Euro2016’nın Sosyal Nabzını Tutuyor!
Kimola’nın ilk kez 2014 Dünya Kupası medya takibi için hazırladığı dönemlik uygulaması CupWatch, şimdi 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için yeniden yayında!

Bu sene Türkiye’nin de katılımı ile Fransa’da gerçekleşen şampiyonaya ülkemizden sosyal medya içeriği yağıyor. Avrupa Şampiyonası’nda bu yıl ilk kez yapılan, Eyfel Kulesinin Twitter’da en çok destek alan ülkenin bayrak renklerine bürünmesi uygulaması sayesinde de dünyadaki paylaşım sayısında ciddi bir artış gözlemleniyor. 

İşte tam bu noktada CupWatch, şampiyona süresince tüm hızıyla devam etmesi beklenen Twitter içerik yarışında kaçırmamanız gereken paylaşımları ve ülkeler sıralamasının gerçek zamanlı takibini gösteriyor olacak!

 

Dünyayı da takip edebileceğiniz bir medya akışı 

CupWatch, Twitter’da paylaşıldığı an yerine popüler olduğu anı temel alarak görsel içerikli tweet’leri sıralayan bir medya akışı sağlıyor. 24 ülkenin resmi dilleri üzerinden takip edilip toplanılan içerik, kullanıcılar tarafından CupWatch arayüzünde farklı diller arasından seçim yapılarak görüntülenebiliyor.

CupWatch’ın özel algoritması, Twitter hesaplarının takipçi sayısı ile beğeni ve paylaşım sayılarının ilişkisi üzerinden seçim yaparak, hem Türkiye hem dünyanın çeşitli yerlerinden görmeye değer ve günlük Twitter akışınızda bulamayacağınız tweet’leri sunuyor.

 CupWatch’ın içerik seçim eğrisi

CupWatch ile Avrupa Şampiyonası konuşmalarının yanı sıra, holigan çatışmaları gibi gündeme gelen olaylar hakkında ana akım dünya medyasında rastlanamayacak detayda kullanıcı içeriklerinin de takibi sağlanabiliyor.

Ülkeler sıralamasının gerçek zamanlı takibi

Bu sene şampiyona, futbol ile sosyal medyayı birbirine iyice yaklaştıran ülkeler arası içerik yarışına sahne oluyor. Eyfel Kulesi'nin karşılaşmalardan 10 dakika sonra iki takımdan Twitter’da en fazla desteği alan ülkenin renklerine bürünmesi, taraftarların katılımını arttırarak rekabeti sosyal medyaya taşıyor. 

CupWatch’ın ‘real-time’ ekranları, bir taraftan Eyfel Kulesi aydınlatma yarışı sürerken, coşkulu Twitter kullanıcılarına ülkelerinin son durum hakkında gerçek zamanlı veri akışı sağlıyor.

 
Ülkelerin içerik yoğunluğuna göre gerçek zamanlı sıralaması

CupWatch’a labs.kimola.com/cupwatch-2016 adresi üzerinden ulaşabilir, akıştaki önemli anları @CupWatch2016 hesabından takip edebilirsiniz. 

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER