Avrupa’daki polis şiddetini dünyaya TRT World duyurdu!

Avrupa’daki polis şiddetini dünyaya TRT World duyurdu!
İngilizce yayın yapan uluslararası yeni bir haber kanalı olarak TRT World, Avrupa medyasının görmezden geldiği polis şiddetini ekranlarına taşıdı!

Fransa’da hayata geçirilmesi planlanan yeni çalışma tasarısı, sendikalar ve işçiler tarafından haftalardır protesto edilirken, olaylar Fransa’da hayatı durma noktasına getirdi. Şimdiye kadar yüzlerce göstericinin yaralandığı ve 60 göstericinin gözaltına alındığı protestoları, polis görülmemiş sertlikte bir müdahaleyle engellemeye çalışıyor. Sendikalar ile hükümetin bilek güreşine dönüştürdüğü olaylarda, polis de düzenlenen her eylemde şiddetin dozunu giderek arttırıyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen protestolarda Fransız polisinin göstericilere hatta yoldan geçenlere bile orantısız güç kullandığı ve yerlerde sürüklediği görülmüş, bu da ekranlara TRT World aracılığıyla taşınmıştı. Pek çok uluslararası medya kuruluşunun görmezden geldiği olayları yakından takip eden TRT World, Paris’ten yaptığı canlı yayınlarla tüm gelişmeleri tüm dünyaya İngilizce olarak duyuran haber kanalı olarak dikkat çekmeye devam ediyor.

Olaylar Avrupa Futbol Şampiyonasını Tehdit Ediyor…

Fransa’dan Belçika’ya sıçrayan gösteriler, bir hafta sonra başlayacak Euro 2016 Avrupa Şampiyonası’nı da tehdit etmeye başladı. Hızla tırmanan ve önlenemeyen olaylara son olarak, grev ve gösterilere Paris metrosu ve Air France çalışanlarının da katılacağını açıklaması, Şampiyona açısından endişe yarattı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER