Kendi Düşen Ağlamaz’da bu hafta hukukçular yarışıyor!

Kendi Düşen Ağlamaz’da bu hafta hukukçular yarışıyor!
TRT 1 ekranlarının yepyeni bilgi yarışması ‘Kendi Düşen Ağlamaz’da bu hafta hukukçulardan oluşan, Zeynep, Gökçe ve Gamze grubu yarışıyor. Yarışmacılar eğlenceli dakikalar yaşarken, sulara gömülüyor.

Sunuculuğunu Bay J’nin üstlendiği, kurunun yanında yaşın da kazandığı yarışmada katılımcılar, 3 kişilik gruplar halinde yarışıyorlar. Yarışmanın başında sahip oldukları 1 milyon TL’yi, 7 soru boyunca korumaya çalışıyorlar. ‘Kendi Düşen Ağlamaz’, diğer yarışmaların tersine, yarışmacıları 1 milyon TL ile oyuna başlatıyor.

Dostlar yarışıyor; bazıları suya karışıyor!
‘Kendi Düşen Ağlamaz’da gruplar, 4 şıklı sorulara ortaklaşa cevap veriyor, her soru için kendilerine tanınan 1 dakikalık süre içinde cevaba karar verip, kucaklarında paralarla, cevabı temsil eden kapakların üzerine dağılıyorlar. Cevaptan eminlerse, tek bir şıkkın üzerine, 3 yarışmacı geçebildiği gibi, cevaptan emin değillerse, istedikleri kadar parayı kucaklayıp, 3 şıkka dağılabiliyorlar. Süre dolup, yanlış şıkların kapakları tek tek açılmaya başladığında, yanlış şıkkın üzerinde bekleyen yarışmacı veya yarışmacılar, kucaklarındaki paralarla birlikte suya düşüyorlar. Doğru cevabın üzerinde bekleyen bir yarışmacı dahi kalsa, kucağında taşıdığı para miktarı ile takımı yarışmaya devam ediyor. Yani suya düşenler, ıslak ıslak yarışmaya devam ediyor!

TV’de ilk kez bir sunucu sulara gömülüyor!
Final etabındaki sorular ise iki seçenekli. Yarışmacılar, kalan paralarıyla, doğru olduğunu düşündükleri şıkkı temsil eden kapağın üzerine yerleşiyor, diğer seçeneği temsil eden kapak ise sunucuya kalıyor. Yanlış şıkkın kapağı açıldığında da, yarışmacıların üçü birden suyu boylayıp yarışmaya veda ediyor ya da sunucu sulara gömülürken, yarışmacılar kazandıkları paranın sevincini yaşıyor.

Yüzde yüz yerli!
Okaliptus Medya tarafından tasarlanan; yüzde yüz yerli yapımı ‘Kendi Düşen Ağlamaz’ bu hafta 28 Mayıs 2016 Cumartesi akşamı, saat 20.30’de yeni bölümü ile TRT1 ekranlarında seyirci ile buluşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER