Dram türündeki "Son Takla" filmi TRT1 ekranlarında!

Dram türündeki
TRT'nin Türk Sineması’na yeni soluk getiren "TRT Ev Sineması" kuşağı tüm hızıyla devam ediyor. Perşembe gecelerinin ‘Aile Keyfi’ olan ‘TRT Ev Sineması’ kuşağında bu Perşembe gecesi drama türündeki "Son Takla" filmi izleyici ile buluşuyor.

19 Mayıs Perşembe, saat 20.00'de TRT 1’de ekranlara gelecek olan ‘Son Takla’ filmin, babasının vasiyeti üzerine yetiştiği takımın başına geçen eski futbolcu Cemil’in hayatını konu alıyor.

90’lı yılların ortalarında, Trabzonspor’da top oynayan, Trabzonlu hırçın bir genç olan Cemil’in hayatını konu alan ‘Son Takla’ filminin yönetmen ve yapımcılığını Volkan Özgümüş, senaristliğini ise Kerem Oğuz Evrandır üstleniyor. Cemil karakterini ise Osman Sonant canlandırıyor.

Trabzonspor’dan sonra Beşiktaş’a transfer olan ve İstanbul’a geldiği için karakter olarak değişen Cemil, bir Beşiktaş – Trabzonspor maçında eski takımı Trabzonspor’a 3 gol atıp, üstüne 3 takla atınca adı ‘Taklacı Cemil’ olarak değişiyor. Bütün eski dostları ve Trabzonluları kendine düşman eden Cemil, bunun yanında Nişanlısı Zeynep’i de terk ederek, İstanbul'a yerleşmiş ve 20 sene boyunca memleketine geri dönmemiştir.

Artık 40’lı yaşlarında olan Cemil, babasının kalp krizi geçirdiğini duyunca istemese de Trabzon’a dönmek zorunda kalır. Ancak geç kalmıştır ve babası çoktan vefat etmiştir. Cenaze sonrası hemen İstanbul'a dönmek ister ama en yakın arkadaşı Kemal’in sözlerini duyunca bu fikrini değiştirmek zorunda kalır. Cemil’in vefat eden babası Trabzon’da amatör bir kasaba takımını çalıştırıyordur ve ligin bitmesine 3 hafta kalmıştır. Cemil’in babası ölmeden önce ‘Cemil takımın başına geçsin’ diye vasiyet etmiştir. Trabzonlu eski dostları ve eski nişanlısı Zeynep, Cemil’e çok kötü davranır ama Cemil bir inatla, yüzleşmek, hesaplaşmak belki de kendini affettirmek için Trabzon’da kalmaya karar verir. Cemil’in yeni teknik direktör olduğunu duyan eski dostu Saffet oğlu Hami’yi takımdan geri çeker. Herkes Cemil’e türlü türlü olumsuz tepkiler verir. Ancak Cemil azmi ile savaşıp hem takımı şampiyon yapar, hem de kendini herkese özellikle de eski nişanlısı Zeynep’e affettirir.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER