Üç Arkadaş başlıyor!

Üç Arkadaş başlıyor!
Yetimhanede büyümüş ve hayallerinin peşinden koşan üç sıkı dost... Murat, Mahir ve Rıza’nın yollarının, hayattan umudunu kesmiş Gülperi ile kesişmesiyle başlayan sıcacık bir arkadaşlık hikayesi…
 
Gülperi, kasabada yaşayan, gözleri görmeyen güzeller güzeli bir genç kızdır. Ailesini küçük yaşta kaybeden Gülperi, üvey annesi ve üvey kız kardeşiyle yaşamaktadır. Yıllar sonra ameliyat olabileceği parayı bulur, ancak hiçbir şey hayal ettiği gibi gitmez. Her şeyden umudunu kesip hayattan vazgeçtiği anda Gülperi’nin karşısına hayatını değiştirecek Üç Arkadaş çıkar. Hayatlarındaki bütün sorunlara rağmen Gülperi’yi de yanlarına alan Üç Arkadaş ve Gülperi için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.Süreç Film’in yapımcılığını üstlendiği dizide Hakan Yılmaz, Leyla Feray, Burak Hakkı, Bülent Seyran, Anıl İlter, Macit Koper, Emel Göksu, Mehmet Gürhan, Güneş Berberoğlu, Ayçin İnci ve daha birçok isim rol alıyor. Rüya İşçileri’nin kaleme aldığı, Tarkan Karlıdağ’ın yönetmenliğini üstlendiği "Üç Arkadaş" 9 Ekim Perşembe günü ATV'de başlıyor!

Televizyon dizisi olarak uyarlanan Üç Arkadaş, yönetmenliğini Memduh Ün'ün yaptığı ve başrollerinde Muhterem Nur ve Fikret Hakan'ın oynadığı 1958 yapımı siyah-beyaz filmdir. Filmin 1971 yılında yine yönetmen Memduh Ün tarafından çekilen ikinci versiyonunda ise Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Halit Akçatepe ve Müşfik Kenter rol almışlardır. Sinema filmlerinin televizyona uyarlaması konusu ilginizi çekiyorsa yazarımız Zeliha Ece Yazıcı'nın derlemesine de göz atmayı unutmayın.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER