Edebiyattan sinemaya uyarlanan klasikler, Mayıs ayı boyunca D-Smart ekranlarında!

Edebiyattan sinemaya uyarlanan klasikler, Mayıs ayı boyunca D-Smart ekranlarında!
D-Smart, Mayıs ayı boyunca edebiyatta büyük yere sahip, birbirinden iyi romanların sinema uyarlamalarını ekranlara getiriyor. Klasikler, her Pazartesi MovieSmart Classic HD kanalında sinemaseverler ile buluşuyor.

2 Mayıs Pazartesi günü baş rollerinde Marlon Brando’nun yer aldığı 4 dalda Oscar’ı kucaklayan “Elveda” ile başlayan bu özel film seçkisi, “En İyi Kurgu” ve “En İyi Müzik” dallarında Oscar adaylığı olan “Kumsalda”, 8 dalda Oscar’a aday gösterilmiş, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Uyarlama”, “En İyi Sanat Yönetimi” dallarında ödülü kazanmış olan “Bülbülü Öldürmek”, Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’ne layık görülen “Birdy” ve 5 dalda Oscar’a aday gösterilmiş “En İyi Kostüm Tasarımı” dalında ödül kazanan “Masumiyet Yaşı” adlı filmler ile devam edecek.

Kumsalda / On the Beach
9 Mayıs Pazartesi, 20.15, MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Stanley Kramer
Oyuncular: Gregory Peck, Ava Gardner, Fred Astaire
Yapım Yılı: 1959
Tür: Dram- Romantik- Bilimkurgu
Ülke: ABD

Konu: 1964 yılında çıkan nükleer savaş kuzey yarımkürenin tamamından yaşamı silmiştir. Füzeler düştüğünde görevde olan bir Amerikan denizaltısı Avustralya'da demir atar. Burası henüz felaketin ulaşmadığı bir yerdir ama radyoaktif bulutların gelip hayatı yok etmesi için sadece kısa bir süreleri vardır. Avustralyalılar yaklaşan ölüme değişik tepkiler verirler. Kimileri isyan eder kimileri hükümetin dağıttığı haplarla intiharı seçer. Yağmurların kuzey yarımküredeki radyasyon bulutlarını etkisiz hale getirdiği ihtimali ortaya çıktığında denizaltıdaki Amerikalılar kendilerine ulaşan zayıf radyo sinyallerinin izinden giderek San Diego'ya doğru yola çıkarlar.

Bülbülü Öldürmek / To Kill a Mockingbird
16 Mayıs Pazartesi, 20.15, MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Robert Mulligan
Oyuncular: Gregory Peck, John Megna, Frank Overton
Yapım Yılı: 1962
Tür: Suç - Dram
Ülke: ABD

Konu: Ekonomik buhranın hüküm sürdüğü 1930’lar Amerika’sında, Alabama eyaletinde yaşanan gerçek bir olaydan konusunu alan filmde, beyaz bir kadına tecavüz suçuyla tutuklanan siyah bir gencin avukatlığını üstlenen başarılı bir avukat, çevresi tarafından şiddetle eleştirilip davadan geri çekilmesi yönünde baskılara maruz kalır. Ancak idealist avukat yolundan dönmeyecektir.

Birdy
23 Mayıs Pazartesi, 20.15, MovieSmart Classic HD


Yönetmen: Alan Parker
Oyuncular: Matthew Modine, Nicolas Cage, John Harkins
Yapım Yılı: 1984
Tür: Dram- Savaş
Ülke: ABD

Konu: Vietnam savaşından biri bedenen, biri ruhen yaralı iki gencin, savaş sonrası yaşadıkları travmaları anlatan duygusal bir film. Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’ne layık görülen filmde, gençlerden birinin uçma takıntısı, diğerinin de alması gereken uzun ve acı dolu cerrahi süreç, gençlerin travmalarını daha da şiddetlendirmektedir.

Masumiyet Yaşı / The Age of Innocence
30 Mayıs Pazartesi, 20.15, MovieSmart Classic HD

Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer, Winona Ryder
Yapım Yılı: 1993
Tür: Drama-Romantik
Ülke: ABD

Konu: Sosyetenin gözbebeği Newland Archer, May Welland ile nişanlıdır. Ancak May’in kuzeni Kontes Olenska ile tanışınca bütün hayatı değişir. Newland, kocasından ayrılan bir kadın olduğu için 19. yüzyıl New York'unda dışlanan bu kadını önce savunmaya başlar ancak daha sonra aralarında karşı konulamaz bir çekim doğar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER