Sevda Kuşun Kanadında’nın galası yapıldı!

Sevda Kuşun Kanadında’nın galası yapıldı!
TRT’nin merakla beklenen dönem dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’nın İstanbul galası, sanat ve siyaset camiasının da katılımı ile 28 Nisan Perşembe akşamı yapıldı. Ankara’dan sonra İstanbul’da TRT Tepebaşı Stüdyoları’nda kısa bir ön gösterimi yapılan proje, 2 yıllık detaylı hazırlık sürecinde sonra 29 Nisan Cuma izleyici ile buluşuyor.

TRT1’in, 1960’ların ikinci yarısından başlayarak 70’lerin ilk yarısına kadar olan bir zaman kesitinde, Türkiye’mizin gençlerini etkileyen kimi siyasal, düşünsel, eylemsel tercihlerin arka planında gerçekte nelerin döndüğüne dair yakın tarihimizde önemli bir dönemi öyküleştiren yeni dizisi “Sevda Kuşun Kanadında” için Ankara ve İstanbul’da gala etkinlikleri düzenlendi.

İlk bölümü 29 Nisan Cuma akşamı olacak dizi, bahsedilen süreçte inançlarının getirdiği barış mesajı ışığında sağduyulu duruşlarından taviz vermeyen bir avuç gencin hikayesini anlatıyor; izleyenlerine, bir dönemin gençlik hareketlerini etkileyen koşulları daha soğukkanlı ve hakkaniyet temelinde bir değerlendirme imkanı da sunuyor.

Başrollerini Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl’ün paylaştığı TRT’nin yeni dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’, Ankara’dan sonra İstanbul galası ile sanat ve siyaset camiasının beğenisine sunuldu. 2 yıllık çok titiz bir çalışmanın ürünü olan, anlattığı dönemi en iyi şekilde yansıtabilmek adına kurulan özel bir platoda çekimleri devam eden ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisinin İstanbul galası 28 Nisan Perşembe akşamı TRT Tepebaşı stüdyolarında gerçekleşti.

İstnabul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin de katıldığı gala etkinliğinde dizinin başrol oyuncularından Murat Ünalmış, “1968’li yıllardan 70’li yıllara taşan bir zaman diliminde, bugüne benzer hikayelerin yaşandığı bir dizi çektik. Tarihe bir parça ışık tutarak biraz da kurmaca karakterlerle ki reel karakterlerle, naif hikayelerimizi bir araya getirdik. Toplumun her kesiminin izleyeceği bir dizi yaptık” açıklamasını yaptı. Dizinin kadın başrol oyuncusu Deniz Baysal da, tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederek, “Büyük bir ekip işi oldu bu. Kamera arkası kamera önü herkes çok uğraştı. Umarım yaptıklarımızın karşılığını alırız” ifadelerini kullandı.

Dizinin yapımcılığını üstlenen Ahmet Nesim Şahin, seyirciyi çok heyecanlı hikayelerin beklediğini belirterek, “Dizimizin akışı çok güzel oldu. Yaptığımız titiz ve her ayrıntıyı gözeten özenli çalışmalarımız ile 68’li yılların nostaljisine girecek seyirci. Dönem resimleri ile çok güzel şeyler göreceğiz, dönem insanlarını göreceğiz. Dönemin gerçek hikayelerine yedirilmiş kurgu hikayeler seyredeceğiz. Oyuncu arkadaşlarımız da rollerini çok iyi canlandırdılar. Kendilerinden çok memnunum. Burada onlara herkesin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. 1 buçuk, 2 yıldır bu proje ile haşır neşiriz. 9 aydır da kast, senaryo gibi işlerle uğraşıyoruz. Seyircinin verdiğimiz emeği fark edeceğine eminiz. Toplumun her kesiminin izleyebileceğini düşündüğüm bir iş.” açıklamalarında bulundu.

Genel Yönetmenliğini Mesut Uçakan’ın yaptığı Sonart Medya prodüksiyonu ‘Sevda Kuşun Kanadında’da, birçok dizinin aksine, başrol oyuncularının yanı sıra 45 kişilik dev bir oyuncu kadrosu mevcut.

Bir dönem gençliğinin, bir kaç kuşağın, henüz yeterince anlatılamamış bir hikayesi olduğu kadar, bir ülkenin de bugüne kadar henüz yeterince anlaşılamamış bir hikayesini gözler önüne seren ‘Sevda Kuşun Kanadında’, 29 Nisan’dan itibaren her Cuma saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER