Sevda Kuşun Kanadında dizisinin yayın tarihi belli oldu!

Sevda Kuşun Kanadında dizisinin yayın tarihi belli oldu!
Tüm dünyada “68 Kuşağı” olarak nitelenen gençlik hareketinin Türkiye’de yaşanan boyutunu, bir sevda öyküsü üzerinden anlatan yeni dönem dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’, 29 Nisan Cuma günü TRT 1 ekranlarında başlıyor.

TRT 1’in yeni dönem dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’, ilk bölümü ile 29 Nisan Cuma akşamı saat 20:00’da ekranlarda.

Sevda Kuşun Kanadında, ’68 Kuşağı’ olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin ülkemizdeki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir avuç gencin provokasyonlara karşı nasıl direndiğini anlatıyor.

Dizi, ilk etapta, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkansız aşk hikayesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatan ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisinin Genel Yönetmeni Mesut Uçakan.

Yapımcılığını Ahmet Nesim Şahin’in üstlendiği, Sonart Medya prodüksiyonu dizide başrolleri Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl paylaşıyor. Döneme dair detayları ustalıkla verebilmek adına hazırlık çalışması büyük bir titizlikle yürütülen dizide başrollerdeki deneyimli isimlerin yanı sıra 45 kişilik dev bir oyuncu kadrosu yer alıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER