Özyeğin Üniversitesi, Genco Erkal’ı ağırlıyor!

Özyeğin Üniversitesi, Genco Erkal’ı ağırlıyor!
Özyeğin Üniversitesi, tiyatronun duayeni, usta oyuncu Genco Erkal’ı ağırlıyor. ÖzÜ Tiyatro Kulübü, “2. Tiyatro Dayanışma Günleri” kapsamında açılış etkinliğinde, tiyatronun usta ismi Genco Erkal’ı ve oyuncu Tülay Günal’ı konuk ediyor. Genco Erkal, şiirin ustası Nazım Hikmet tutkusunun bir ürünü olan "Yaşamaya Dair" adlı müzikli gösterisini bu kez ÖzÜ öğrencileri için sahneleyecek.

Özyeğin Üniversitesi Reşat Aytaç Oditoryumu, 11 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’de, Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet’ten uyarladığı “Yaşamaya Dair” adlı gösterinin dizeleriyle yankılanacak.

Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da rol alıyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere farklı bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. 

Ağırlıklı olarak Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER