“Muhteşem Yüzyıl" Sergisi Dubai, CITYWALK’da ziyaretçilere kapılarını açtı!

“Muhteşem Yüzyıl
Görkemli Topkapı Sarayı Dubai’ye taşındı: Dubai kralı El Maktum’a ait olan Meraas Holding ile IEG iş birlikteliği sonucu, Muhteşem Yüzyıl sergisi CITYWALK’da açıldı

Meraas holding tarafından kültür ve sanat merkezi olarak açılmış olan City Walk’da, Yapımcılığını TIMS Productions’ın yaptığı global bir ekran fenomeni olan “Muhteşem Yüzyıl” sergisi İstanbul ve Qatar’dan sonra şimdi Dubai’de. Istanbul Entertainment Group tarafından unutulmaz bir prodüksiyon haline getirilen sergi 26 Mart'ta "Hareem Al Sultan" adı altında ziyaretçileri ile buluştu.

“Hareem Al Sultan: The Exhibiton” Dubai City Walk’ta açıldı.

Yaklaşık 1.300 m2 Dubai için özel olarak tasarlanan Muhteşem Yüzyıl Sergisi “Hareem Al Sultan: The Exhibition” adıyla, Dubai Şeyhi Mohammed Bin Rashid Al Maktum'un şirketlerinden Meraas ile İstanbul Entertainment Group-IEG’nin yaptığı ortaklıkla City Walk’ta açıldı. Sürpriz bir ziyaretle sergiyi gezen Şeyh Al Maktum, hayranı olduğu Hareem Al Sultan’ın dünyasını deneyimlemekten dolayı çok mutlu olduğunu ve bu projenin Dubai’de hayat bulmasından dolayı çok gurur duyduğunu paylaştı.

“Hareem Al Sultan: The Exhibiton” Dubai City Walk’ta açıldı.

Dubai için özel olarak tasarlanan Muhteşem Yüzyıl Sergisi “Hareem Al Sultan: The Exhibition” adıyla, Dubai Şeyhi Mohammed Bin Rashid Al Maktum'un şirketlerinden Meraas ile İstanbul Entertainment Group-IEG’nin yaptığı ortaklıkla City Walk’ta açıldı. Sürpriz bir ziyaretle sergiyi gezen Şeyh Al Maktum, hayranı olduğu Hareem Al Sultan’ın dünyasını deneyimlemekten dolayı çok mutlu olduğunu ve bu projenin Dubai’de hayat bulmasından dolayı çok gurur duyduğunu paylaştı.

60’dan fazla ülkede yayınlanan ve başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada büyük hayran kitlesi oluşan Muhteşem Yüzyıl dizisinin sergisi, İstanbul'da binlerce kişi tarafından ziyaret edildikten sonra Katar Doha'da ziyaretçilerle buluştu. Katar'da büyük ses getiren sergi şimdi de "Hareem Al Sultan" adıyla Dubai'de.

Sergi, Dubai Şeyhi Mohammed Bin Rashid Al Maktum'un şirketlerinden Meraas ile İstanbul Entertainment Group-IEG’nin yaptığı ortaklıkla City Walk’ta 1300 metrekarelik bir alanda açıldı. Sergiyi gezen Şeyh Al Maktum, serginin hayranı olduğunu ve projenin Dubai'de hayata geçmesinden büyük gurur duyduğunu söyledi.

Muhteşem Yüzyıl dizisindeki sahnelerin canlandırıldığı 14 benzersiz odanın yer aldığı sergide ziyaretçiler, saray içinde gezme olanağı buluyor.

36.000 saatlik bir çalışma sonucu hazırlanan sergide yer alan 100'den fazla farklı kostüm için 3600 metreden fazla kumaş kullanıldı. Her bölüm için özel kokuların tasarlandığı sergide yer alan aksesuar ve takılar da göz kamaştırıyor. Serginin farklı bölümlerinde 500'den fazla özel aksesuar ve takının yer alıyor.

Serginin en dikkat çekicisi bölümü ise dizi karakterlerinin hiper realistik heykellerinin yer aldığı alan. Sultan Süleyman'dan Hürrem'e, Pargalı'dan Şehzade Mustafa'ya toplam 12 karakterin el yapımı hiper realistik silikon heykelleri görenleri şaşırtıyor. En küçük ayrıntının dahi düşünüldüğü, gerçeğe çok yakın olan heykeller, nefes kesiyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER