35. İstanbul Film Festivali’ne sayılı günler kaldı!

35. İstanbul Film Festivali’ne sayılı günler kaldı!
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 35. İstanbul Film Festivali’ne geri sayım başladı. 7-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin yıldızları, bu yıl da Akbank Galaları’nda buluşacak.
 
İstanbul Film Festivali’nin en sevilen bölümlerinden Akbank Galaları’nda, yıldızları usta yönetmenlerle buluşturan ve sezonun merakla beklenen 10 filmin Türkiye’deki ilk gösterimleri gerçekleştirilecek. Akbank Galaları’nda bu yıl, Berlin Film Festivali’ni de açan Coen Kardeşler’in Yüce Sezar!’ından, ülkesinde tüm gişe rekorlarını kıran Arjantinli yönetmen ve aynı zamanda Uluslararası Altın Lale Yarışması Jüri Başkanı Pablo Trapero’nun Çete’sinden Fransız sinemasının ustalarından Claude Lelouch’un Bir Kadın Bir Erkek’ine kadar birbirinden ilginç, ödüllü, dikkat çekici yapım yer alıyor. Akbank Galaları’nın önce çıkan filmlerinden Jeff Nichols’ın Midnight Special adlı filmi ise festivalin aynı zamanda açılışını da yapacak.
 
35. İstanbul Film Festivali’nin tüm programı 14 Mart Pazartesi akşamı 19.30’da Soho House Istanbul’un Big Room Salonu’nda yapılacak bir basın toplantısı ile açıklanacak. Basın toplantısında ayrıca Ulusal ve Uluslararası Altın Lale, FACE Avrupa Konseyi Sinemada İnsan Hakları, Ulusal Belgesel ve bu yıl ilk kez yapılacak Ulusal Kısa Film Yarışmaları’nda yer alacak filmler de açıklanacak.Toplantıya konuşmacı olarak İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ile festival sponsoru Akbank adına Genel Müdür Hakan Binbaşgil katılacak. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER