RTÜK'ten Kanal D'ye Ayşe Öğretmen cezası!

RTÜK'ten Kanal D'ye Ayşe Öğretmen cezası!
RTÜK, 8 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan Beyaz Show'a telefonla bağlanan Ayşe Öğretmen'in “çocuklar ölmesin” sözlerini terör propagandası kabul etti ve Kanal D'ye ceza geldi.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; AKP ve MHP’li üyelerin kararıyla verilen cezada Kanal D, o ay aldığı reklam gelirlerinin yüzde 2’sini ceza olarak ödeyecek. Bu rakamın da yaklaşık 900 bin lira olacağı öğrenildi. 

Programa katılan konuğun terör örgütünün kullandığı lisanı kullanmak suretiyle” ifadesine yer verilen raporda şöyle denildi: “Devletin terör örgütüne yönelik yürüttüğü askeri operasyonları masum insanların ölümüne sebep olan eylemler şeklinde ifade ettiği kanaatine varılmış olup, konuğun kullandığı söylemin, terör örgütünün faaliyetlerini meşru gösterme amacı taşıdığı izlenimi oluşmaktadır.” 

RTÜK raporunda, programın sunucusu Beyazıt Öztürk de suçlanarak, “Program sunucusu hiç müdahalede bulunmadığı gibi, programa telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli şahsı alkışlattırarak kişinin yaptığı açıklamaları desteklemiştir” denildi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER