Ahu Öztürk’ün ilk filmi “Toz Bezi” Berlin Film Festivali’ne seçildi!

Ahu Öztürk’ün ilk filmi “Toz Bezi” Berlin Film Festivali’ne seçildi!
Ahu Öztürk’ün ilk uzun metrajlı filmi Toz Bezi, 11-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek 66. Berlin Film Festivali Forum Bölümü’ne seçildi. Uluslararası prömiyerini Berlin’de yapacak olan film, iki gündelikçi kadının İstanbul’daki hayat mücadelesini anlatıyor.

Daha önce yaptığı kısa filmi Açık Yara’yla çok sayıda festivale katılan Ahu Öztürk’ün yazıp yönettiği filmin başrollerini Nazan Kesal ve Asiye Dinçsoy paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Mehmet Özgür, Serra Yılmaz, Didem İnselel ve Gökçe Yanardağ bulunuyor.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yapım desteğiyle yapılan filmin tamamı Maltepe Belediyesi’nin de desteğiyle İstanbul’da çekildi.

İki gündelikçi kadın, temizliğe gittikleri evlerdeki insanlarla kurdukları ilişki, gündelik çatışmalar, kendi arkadaşlık-kardeşlikleri ve bu yakın arkadaşlığın hiyerarşisi, hayata tutunma çabası, kadınlık, annelik, temizlik ve yoksulluk... Nesrin ve Hatun şehrin yoksulluğu ve zenginliği arasındaki bir vagonda gelip giderken, hayatı anlamaya ve kendilerine gidecek yollar bulmaya çalışırlar.

Filmde yer alan oyuncular: Nazan Kesal (Hatun), Asiye Dinçsoy (Nesrin), Mehmet Özgür (Şero), Serra Yılmaz (Ayten), Didem İnselel (Aslı), Asel Yalın (Asmin), Yusuf Ancu (Oktay) ve Gökçe Yanardağ (Ferda).


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER