SUOyuncuları Karadenizli çocuklar için sahne alıyor!

SUOyuncuları Karadenizli çocuklar için sahne alıyor!
Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü Öğrencileri, “Savaş Çiçekleri” adlı yeni çocuk tiyatrosu projeleri ile Karadeniz turnesine çıkıyor. Toplumsal duyarlılık bilincini tiyatro ile birleştiren öğrenciler, bu proje ile Trabzon ve Rize’deki çocuklar için sahne alacaklar.

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü “SUOyuncuları” ilk kez 2011 yılında hayata geçirdikleri çocuk tiyatrosu projeleri ile bu kez Trabzon ve Rize’de çocuklarla buluşacaklar. Tiyatronun ulaşamadığı yerlere giderek, çocuklara güzel bir anı armağan etmeyi de amaçlayan öğrenciler “Savaş Çiçekleri” adlı oyun ile günde 2 kez sahneye çıkacak.

Toplumsal duyarlılık bilinci ile bir sanat dalını birleştiren SUOyuncuları projelerini şu şekilde ifade ediyorlar: “İlkokul çağındaki çocukların toplumsal duyarlılık bilincini sanat yoluyla artırma hedefi doğrultusunda Türkiye’nin farklı şehirlerini geziyor ve çocuk oyunlarımızı tiyatroyla hiç tanışmamış veya tanışma imkanı az olan çocuklarla buluşturuyoruz. Tamamen gönüllülük kapsamında sahnelediğimiz oyunlarımız ilkokul öğrencilerince ücretsiz izleniyor, bu şekilde ulaştığımız çocuklara güzel bir anı armağan etmeyi amaçlıyoruz.”

“Savaş Çiçekleri” oyunu ile üniversite öğencileri çocuklara tiyatro sanatı aracılığıyla savaşın kötülüğü ve zararları ile barışın güzelliği ve faydalarını anlatmayı amaçlıyor.

Bu turne ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Milli Eğitim Müdürlükleri’nin de desteğiyle daha önce tiyatro ile tanışma imkanı bulamamış 2000 çocuğa ulaşmak hedefleniyor. 

Oyunlar ücretsizdir.

Oyun Takvimi
5 Ocak 2016 Salı - Trabzon/Of
6 Ocak 2016 Çarşamba - Rize/Çayeli

Oyunun Künyesi 

Oyunun Adı: Savaş Çiçekleri
Yazarı: Gülşah Gülebenzer

Özeti: Oldukça cesur ve yardımsever olan Çiçek adındaki küçük kız çocuğunun yolu bir gün ormanın perisi Perican ile kesişir ve ikili İsfon ve Finfon ülkeleri arasında çok uzun zamandır süren savaşa son vermek için çalışmaya başlar. İsfon ve Finfon ülkeleri arasındaki savaşın asıl amacı dünyanın en güzel çiçeklerinin yetiştiği Çiçeklibahçe’yi ele geçirmektir. Çiçeklibahçe Devmen adındaki kötü bir devin kontrolündedir ve Devmen her iki tarafı da hangisi daha çok esir çocuk getirirse Çiçeklibahçe’yi ona bırakacağını söyleyerek kandırır. Çiçek ve Perican esir çocukları Devmen’in elinden kurtarıp savaşa son vermeye çalışırlar.

Yönetmen: Dilara Çilek

Oyuncular:
İskalen Cansu Topçu, Ömer Faruk Altun, Yaprak Göker, Osman Can Gençyürek, Nihat Berk Özcan, Ecem Güleç, Fikret Çağlar, Yüksel Mert ŞenBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER