Kızlar bulundu, peki Charles Dilaurentis kim?

Kimsin Charles Dilaurentis?

Sezonun açılışını bebek evinde yapmış, ilk bölümün sonunda Alison, Ezra ve Caleb’in kızları buluşuna tanık olmuştuk. Korku evinden, pardon bebek evinden kurtulduklarında kızların aklında, Charles Dilaurentis’in kim olduğu sorusu önemli yer kaplıyordu. Sırf bu yüzden bile tam anlamıyla kurtuldukları söylenemezdi. Akıllarına takılan bu soruyla, hala dolaylı olarak da olsa A’in esiriydiler. Hala A’in esiri olduklarını düşünmelerini sağlayan ikinci şeyse, henüz biz bilmesek de kızların üstünde ağır psikolojik etkiler bırakan işkenceleriydi.

Bölümün açılışında, hastane odasında toplanan kızlar karşıladı bizi. Birbirlerine Andrew ve Charles’ın aynı kişi olup olmadığını soruyorlardı. Andrew’un minibüsünün bulunduğu yerde planlar ve günlükler bulunmuş olması, doğru iz üzerinde olduklarına inanmalarını sağlıyordu. Ortada bir sorun vardı yalnız, polise Andrew’ün Charles olduğundan bahsedecekler miydi? Bu noktada grubun emir- komuta zincirinin en zeki, en üst basamağı Spencer verdi cevabı bize. Sezonlar ilerledikçe Spencer’ın üstün zekası gittikçe köreliyor mu, yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Sonuç olarak, Andrew’un Charles Dilaurentis olduğundan polislere bahsedilmeyecek, kendilerinin anlamasını bekleyeceklerdi.

Ve Toby Andrew’ü yakalar…

Bu sırada başı belada olan biri vardı, o da Alison’du. Kızları kurtarmak için polisi atlatan Alison, babasından esaslı bir fırça yemekle meşguldü o sıralarda. İşte tam bu sırada o bomba soru geldi Alison’dan babasına. Charles Dilaurentis kimdi? Tabi ki babası ailelerinde öyle biri olmadığında ısrar etti.
 
Sara Harvey, kızlarla beraber bebek evinden kurtulmuştu hatırlarsanız. Hastanede onu ilk görmeye giden Emily oldu ve nasıl oraya düştüğünün hikayesini öğrenmek ona düştü. Bu noktada Sara pek de yardımcı olmadı kızlara. Çünkü ona göre kendisi kötü kızdı ve başına gelenleri hak etmişti. O yüzden üzerinde konuşulacak pek de bir şey yoktu.


Yeni evin hayırlı olsun canım..

Bebek evinde odasının taklidi olan odada yaşadıklarından sonra Hanna için odasında kalmak pek de kolay olmayacaktı. Hanna odasıyla ilgili sorunlar yaşarken;  Aria Andrew hapisten çıkmasın diye ifade vermekte acele ediyor, Emily kendini güvende hissetmenin yolunun babasının silahlarından geçtiğini düşünüyor  ve Spencer uyku ilacı almasını engellediği için annesiyle çatışıyordu.
Tabi bundan sonra kızlar için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Mesela Spencer gibi uyurken kapılarını kapatmaya korkacaklar, Emily gibi kendilerini bir silahla güvende hissedeceklerini düşünecekler, Hanna gibi odalarında bebek evinin kabuslarını hatırlatacak şeyleri yok edecekler, Aria gibi geçmişi asla ama asla hatırlamak istemeyeceklerdi. Çünkü Spencer’ın anılarında ufacık da olsa gördüğümüz kısmıyla kolay kolay atlatılacak şeyler yaşamamışlardı.

Ne olursa olsun Andrew’ün hapisten çıkmasını istemeyen Aria elinden gelenin en iyisini yapıp, Andrew’ü bebek evinde gördüğüne dair yalan ifade verdi. Çünkü bir yanı tüm A kabusunun bittiğini düşünmek,bu yüzden de Andrew’ün Charles Dilaurentis olmasını istiyordu.


İşte sonra sen daha iyilerine layıksın deyip beni terk etti :(

Sara Harvey’i yavru köpek gibi kaçmış bir şekilde Emily’nin kapısına geldi bölüm sonuna doğru. Annesi geri dönüşüne sevinmediği için kaçmıştı yeniden. Sara uzun süre A’in elinde tutsak olduğundan mı bilmiyorum ama halleri bana fazla şüpheli geliyor. Ve Sara kendilerini kaçıran kişi hakkında Emily’e ne anlattıysa duydukları kızlar arasında heyecan yarattı. Sara’nın anlattıklarını öğrenmek için bir sonraki haftayı beklemek düştü bize.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER