Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...
İlkokul öğretmenim bu sözü çok kullanırdı. Çocukken ne demeye çalıştığını anlamazdım. Az insan tanıdığımdanmış. Yıllar geçti, ben büyüdüm, etrafımda insanlar çoğaldı ve ben hocamın ne demek istediğini anladığımı fark ettim. Anlamak istemeyen bir insanın karşısına dünyanın en iyi âlimleri de dizilse kar etmiyor. Hele ki kafasında bir şeyler kurup bunlara inanmaya başlamışsa. Mesude gibi…

Geçen bölüm kızını koruduğu için benim nezdimde artı puanları toplamıştı. Eksi değerlere düşmesi ise uzun sürmedi ne yazık ki. Bu ülkede düşmüş gözüyle bakılan insanlardan biridir hayat kadınları. Ahlaki değerlerinin, aile anlayışlarının olmadığı düşünülür. Hani o kadınlar bile kızına inanmadığı için kızdı Mesude’ye ve darp ettiler hapishanede. Evet, seçilen yol yani şiddet kesinlikle yanlıştı. Ama onlar Eylül’ü tanımadan bile inandılar kızın tacize uğrağına. Mesude anne olmasına rağmen inanmadı kızına. Ailesine sahip çıkmayan, aileden anlamayan kim acaba? Hayat kadınları mı yoksa Mesude mi?

Kemal ölünce incelenmeye alınmalı nokta net. Adam bir türlü ölmedi. Yaşaması ise ilk kez bir işe yaradı. Mesude’yi kurtardı. Ama keşke kurtarmasaydı dedim ben. Hani Mesude cezaevi nakil aracından indi. Çocuklarını itekleyip Kemal’ine(!) sarıldı ya tam o sahnede. En azından Eylül ve Büşra’nın canını bu kadar yakmazdı. Resmen görmedi bile çocuklarını.


MSN'den silcesin!

Nazan Hanım Eylül’ü okuldan attırma kozunu oynadı. Serkan çocuğum da Eylül zarar görmesin diye ondan uzak durmaya çalıştı. Sonuç: Arapsaçı… Cemre Serkan’dan hoşlanmaya başladı. Eylül arkadaşına ihanet etmemek için aşkından vazgeçti. Serkan bunların farkında değil. Ne dediğimi siz anladınız mı? Valla ben ne yazdığımı anlamadım. Çünkü durum aynen bu şekilde anlamsız… Biz Kırgın Çiçekler dizisini gerçekleri anlattığı için izliyoruz. İki kadın arasında kalan erkek ya da arkadaşı ve aşkı arasında seçim yapmak zorunda kalan kız rolleri izlemek istesek ekran bunlarla dolu zaten. Umarım bu durumu çok uzatmazlar ve proje benim için değerini yitirmez.


Kuş sütü nerede?

Ali ve Seda çiftinin Songül’ü almaktan vazgeçeceklerini düşünmüştüm. Başta Ali Songül hakkında bocalasa da kararlarını verdiler. Ama hayat onlara bir sürpriz hazırladı. Yıllardır istedikleri bebek müjdesi geldi. Songül’ün uğuru mu acaba? Sevinmeleri normal, çok güzel ama Songül’ü orada unutmaları kötü oldu. Belki onlar için ha yarın ha bugün bir fark yok. Bekleyen içinse durum farklı… Dakikalar saat, saatler gün, günler hafta olur. Bu durum umarım telafi edilir.


Zeytin mi yağ oluyordu yoksa ya mı üste çıkıyordu?

Bencillik konusunda ise gümüş madalyayı Kader’e, altın madalyayı ise Güney’e veriyorum. Kader’e gümüş madalya verdim. Çünkü Kader ailesini ararken kızları ezip geçiyor. Ama Songül’ün bir aileye sahip olması yalnız kalması demek olduğundan kıza eziyet ediyor.  Where is the Adalet? Altın madalyanın sahibi ise Güney oldu. Songül’ü tavlamak adına öyle iyi rol yaptı ki. Bence ekran başındakiler olarak epey inandık. Anne babasının gayet mutlu olduklarını görünce bir kaşık suda boğasım geldi Güney’i. Bir de kendini haklı çıkarmaya çalışmıyor mu? Ama Songül’e güvenim tam. O bana bırakmaz dalar bence.


Yerim, yerim, yerim ya :))))

Hayatta en nefret ettiğim şeylerden birisi okuduğum kitabın ya da izlediğim filmin sonunun söylenmesi. Feride’yi anlıyorum bu konuda. Ama hiç kimse bu şekilde gönlümü almaya çalışmamıştı. Kıymetini bil kızım Feride. Özgür Çevik’i elinde gitarla görünce Akademi Türkiye’yi hatırlıyorum ister istemez. Söyledikleri şarkı ise Sertap Erener’in sesinden aşina olduğumuz “Gel Barışalım Artık” şarkısıydı. Müzik seçimlerini kim yapıyorsa ellerine sağlık açıkçası… Defne’nin Toprak hocayla sevgiliyiz yalanı Toprak ve Feride ikilisinin başına iş açacak deyip duruyorum. Bu bölüm kesin emin oldum. Lisede öğrenciler kaynamaya başlarsa taşmaları yakındır. Toprak işinden olmasa bari…


Bekleseydin daha, yenisi çıkardı :(

Kader’in annesi muhabbeti fazla uzadı sanki. Yani altından bir şeyler çıkacak belli ama küçük küçük sahnelerle atlatılmaktan sıkıldım ben ya. Bir de kadının yüzünü filan çok merak ettim. Kim oynayacak acaba? Bir şeyler bilen var mı?

Bu haftalık bu kadar arkadaşlar. Haftaya görüşmek üzere…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER