Avcı mı, katil mi?
Bir aylık aradan sonra Supernatural izleyici karşısına geçti. Özlemiş miyiz? Eveeet, seslerini duyuyor gibiyim. Son bölümde neler olduğunu kısaca hatırlatmak isterim. Dean, Sam ve Cass, Claire’yi kurtarmak için eve girmişlerdi. Fakat çıkarken Dean kendini kaybetti ve mühür yeniden aktif oldu. Evde ki insanları öldürdü. Aynı bir psikopat gibi o anda insanları öldürmekten büyük zevk alıyordu.


Yalnızım dostlarım, yalnızım, yalnız...

Bu bölüm de Metatron ile yeniden karşılaştık. Hiç sevemedim bu adamı. Melekleri cennetten atan bir melek, nasıl sevilir ki? Dean Kabil’in mühründen kurtulmak istedi, aynı şekilde Sam ve Cass’de. Fakat ilk şaşırdığım şey nasıl olur da Metatron’a  güvendiler. Sonuçta Metatron zaten hapisteydi ve mühürden kurtulmanın yolunu bilse de bunu öyle karşılıksız yapmazdı. Düşündüğüm gibi de oldu. Karşılık istedi. Dean, Metatron’un isteklerine karşılık vermedi. Bu olay Dean’i daha da çileden çıkardı ve Metatron onu bilerek sinirlendirdi. Çünkü Dean sinirlendikçe kendine hakim olamıyor, öfke arttıkça mühür daha da aktif hale geliyordu. Bana göre “Madem benim isteklerimi geri çeviriyorlar, bende daha kötüsünü yaparım” düşüncesiydi Metatron. Cass yetişmeseydi Metatron çoktan ölmüştü. Bu sırada Dean bir ipucu yakaladı. “Nehirler kaynağında son bulur.” Diğer bölümlerde bu ipucunun peşinden koşacaklardır. Sam akıllı akıllı laflar etti. Yine gönlümü feth etti. Mühür, çok eskiden Kabil’de vardı ve bununla uzun zaman birlikte yaşadığına göre Dean de bunu yapabilirdi. Sadece içinde ki gücün kendisinde olduğunu bilerek. Bu bana insanın içinde ki iyi ve kötü taraf olarak geldi. Hangi tarafımız ağır basıyorsa biz o taraftayızdır. İyi yanımız ağır basıyorsa kötü tarafımızı bastırıp belki de tedavi edebiliriz.  En önemli şey gücün kendimizde olduğunu bilmektir.


"Arkadan çekim yapmayın, biraz kellik var" Metatron

Bu sırada Rowena’nın pek hayrını göremedik. Crowley’nin aklını şimdiden karıştırmaya başladı. Bu gidişle tüm dünyayı karıştıracağa benziyor. Düşünün ki Cehennem Kralı bile aldandı, gözleri kapandı. Sanki hiçbir şey görmüyor. Rowena’da sanki Crowley’nin annesi değil gibi. Bir anne neden çocuğunun kötülüğünü ister ki? Gerçi burası Supernatural. Burada her şey olabilir ve Rowena tam bir cadı.

İpucu bizi nereye götürecek acaba? Haftaya yeni bölümü iple çekiyorum. Bence mührü asıl sahibine geri vermenin bir yolunu bulmalılar. Çünkü bu mühür bir insan için her türlü ölümcül riski taşıyor. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER