Karanlık daha da karanlık
Supernatural’da bu bölüm Winchester kardeşler cadı, iblisler ve Cole ile uğraştılar. İşleri her zaman ki gibi zordu. Dean ve Sam kardeşler kesinlikle belayı çekiyorlar. Dean’in telefonuna indirdiği randevulaşma uygulamasıyla bir kızla tanıştı. Fakat odaya girdiklerinde işler Dean’in istediği gibi gitmeyeye başladı ve fahişe kızların birlikte oldukları adamlardan ruhlarını istedikleri ortaya çıktı. Boşuna belayı çekiyorlar demiyorum.


300 yıllık cadıyım, ona göre.

Raul’un yerine gittiklerinde biri Raul’un ve arkadaşının işini çoktan bitirmişti. 198. bölümden hatırlayacağınız turuncu saçlı kadın kendini gösterdi ve bir cadı olduğu bu bölüm de anlaşıldı. Rowena. Ay, ismi de pek güzel. Ama bu cadılar hep mi beyaz tenli, sivri burunlu olurlar canım. Rowena, 300 yıldır kullanılmayan bir büyüyü iblisleri öldürmek için kulandı. Ayrıca bu büyüyü Rowena’dan başkası bilmiyor. Tabii bizim kardeşlerin işini bu daha da kolaylaştırdı. Rowena, Raul’un kızlarından 2 tanesini yanına aldı. Kızlar ne yapacaklarını bilemez bir şekilde cadı Rowena’yı takip ettiler.Bu sırada iblislerin ölümünden Crowley haberdar olur. Ama bu duruma çok sinirlendi. Çünkü Crowley adına genelev açmışlardı. Cadının peşine Crowley’nin adamları takılır. Crowley 2 adamını gönderir ama nafile. Winchester kardeşler iblislerin işini kolayca hallettiler. Dean, cadı Rowena’yı tam yakaladı derken arkasından Cole bitti. Rowena bu durumdan faydalanıp kaçtı.


Kızlar bu kadar peşimde koşmuyor kardeşim. 

Supernatural’da en sevdiğim yer hesaplaşma yerleridir. Cole ile Dean kavga ettikten sonra Dean konuşma yapmak için Cole ikna etti. Dean, Cole’e o geceyi anlattı ve içinde sakladığı gerçekleri. ‘Bir kez karanlığa dokunursan geri dönüşü yoktur’ dedi ve sanırım Cole orda ikna oldu. Cole ailesinin yanına giderken Sam her zaman ki gibi Dean'e ''Gerçekten böyle mi hissediyorsun'' dedi. Tabii Dean Cole’nin duymak istediklerini söledim dese de biz biliyoruz ki Dean aklından geçen, doğruluğuna inandığı şeyleri söyledi. Her insan bir işe başlarken sonun nasıl olacağını kestirebilir. Ama bu Dean ve Sam’in hayatları için geçerli değil. Hikayelerinin sonunu ne olacağını bilemiyorlar. E, ben de bu kadar deli dolu, inişli çıkışlı bir hayat yaşasam bende bilemem.


Benden sana yar olmaz, Castiel.

Hannah, Cass ile birlikte gittiği otelden çıkış yaparken bedenine girdiği kadının kocasıyla karşılaşır. Kocası bu duruma anlam veremez. İstediği cevapları alamaz ve ikna olmaz. Derken Hannah, Castiel’i öper ve Caroline’nin kocası ikna olur. Bu durum Hannah'ı derinden etkiler. Bir insanın duygularını hissetmeye başlar. Aslında Hannah vicdanını dinledi. Bana göre insanı insan yapan vicdanıdır. Bir melek olarak artık bir insanın hayatını daha fazla mahvetmek istemez ve Cass hikayesine tek başına devam eder. Aslında Castiel'de derin düşüncelere dalarak içine girdiği bedeni sahibi Jimmy Novale'e geri vermek istedi. Ama ''Görev daima her şey öncedir'' mottosundan dolayı bu durumu şimdilik rafa kaldırdı. 


Şu yüzünde ki aptal gülümsemeyi yok et, Gerald. 

Bu sırada Crowley, cadı Rowena’yı yakaladı. Onunla konuşmak için odaya girdiğinde Rowena’nın bir sözü Crowley’e annesini hatırlattı ki ona ‘Anne’ dedi. Belki de gerçekten annesidir. Bu turuncu saçlı cadı kadın bir süre bizimle olmaya devam edecek sanırım. Bizimlesin Rowena. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER