Kiralık Aşk: Defne gibi biri, Ömer gibi biri...
Sizi sizin kadar iyi tanıyan birilerinin olması büyük şanstır bu hayatta! Sana ihtiyacım var dediğinizde nerede olursa olsun koşup gelen, sıkıntılı anlarınızda yanı başınızda olan ve sizi dinlemekten hiç bıkmayan birilerinden bahsediyorum. Her zaman güvendiğiniz, size asla ihanet etmeyeceğini bildiğiniz, sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olduğunuz birilerinin varlığı huzur verir insana! Mutluluk ve güven duyarsınız.
 
Tam kendinizi kanıtlama umutlarınız tükenmişken, herkes size şüpheli bakışlarla bakarken, kendi tasarımınıza bile sahip çıkamamışken, hızlı hızlı attığınız adımlarla kaçmak isterken, sizi düşünen, size inan biri vardır. Sadece size inanmayı seçen ve ne söylenirse söylesin sadece sizin tarafınız da olan biri... Defne gibi biri!
 
Eline aldığı telefonla size ulaşamayan, ama nasıl derinden yıkıldığınızı, ne tepkiler verebileceğinizi bilen biri... Yemek sofrasında, yutmaya çalıştığı lokmalar da bile sizin üzüntünüzü düşünen, tasalanan, yükünüzü paylaşmak isteyen biri...
 
Kendince sizi aklayacak çözümleri bulmak için hep size yardım etmek için çabalamaktan yılmayan biri... Yanınıza gelmek için çırpınan, ama kendinden iş maskesi altında faydalananları fark etmeyecek kadar saf-yalın-temiz kalpli biri... Sizi her şeye rağmen desteklemeye hazır ve sizden hiç vazgeçmemiş ve vazgeçmeyecek biri...
 
Karanlık bir rüyada, ıssız yapayalnız bir sokakta tek tek sönen ışıklarla, kasvetli bir kabusun tam ortasında, sizin gülümsemenizle rahatlayan, sıkıntılarını unutan biri... Sizi göremediğinde yüzüne çöken üzüntüsüyle yaşamak istemeyen biri... Yenilmeye niyetli olmayan biri. Varlığınızla sakinleşen biri... Ömer gibi biri!
 
Bir bakışınızla ne dediğinizi anlayan biri... Ses tonunuzdaki iniş ve çıkışlardaki sakinliği ya da gerginliği yakalayabilen biri... Gözlerinizle kendinizi ele verdiğiniz biri... Kıskandığınızı saklayamadığınız biri. Bas bas bağırırken "Önce ben bilicem"lerle kendini ele verdiğiniz biri... Kimseyle paylaşmak istemeğiniz biri... Başka bir kadın fikrinin bile onun yakınında olmasına tahammül edemediğiniz, aşık olduğunuz biri...
 
Sizi mutlu etmek için aramaktan yorulmayan aşkla aldığı kitabın ondan geldiğini bile anlayamadığınız sizi çok seven biri... Kızgınlığının nedenini bile size açıklayamayacak kadar size hem kırgın hem de "Anla lütfen alan benim aşkım." sinyallerini veren biri... Sizin için her şeyi yapmaya hazır, sizi yalnız bıraktığı bir yılı baştan yazmaya kararlı biri... Yanınız da başka bir erkeğin-çapağın olmasını asla kabullenmeyecek biri...
 
Gülünecek yerde gülebilen, ağlanacak yerde gözyaşlarını saklaya bilen biri... Bazen kıskanç, bazen huysuz, bazen bağıran, bazen inatçı, bazen çok konuşan, bazen panik ama hep iyi niyetli ve çok aşık biri... Defne gibi biri!
 
Sizi kırmaktan incitmekten korkan, sizi kullanmaya kalkanlara bütün benliğiyle karşı koyabilecek biri. Sizi asla başka birine kaptırmaya fırsat vermeyecek kadar gözü kara, heybetli biri... Sizin için her koşulda savaşmaya ve yenmeye hazır biri... Ömer gibi biri...
 
O özel ve anlamlı kitabın ondan geldiğini öğrendiğiniz anda kalbinize çöken pişmanlıkla, sızıyla yana yakıla özür dilemek ve ona koşmak istediğiniz tek kişi...
 
Sevdiği kadın istedi diye, sırf kendisine ait olsun ve hep onunla olsun düşüncesiyle "Mesela" diyerek zarif zarif kural koyabilen biri... O kuralları sevdiği kadın istedi diye sayabilen biri... Sevdiği kadının kurallarına dünden razı biri... Hangi kural koyulursa kabul edecek aşık biri...
 
Nefesinin kesilmesini istemeyen Defne'm yine kararsız kaldı. Kabul etmedi kuralları. Ömer'in yüzünü göremeden geçireceği günler ceza olarak kesildi kendisine. Ama kendisi ilk başta fark edemedi. Sandı ki Ömer'i görmemek nefesini kesmeyecekti artık. Rahat olacaktı. Kafası karışmayacaktı. Defne işte... Tabii ki yine yanıldı. Haki gömlekler giyen Ömer avına çıktı. Merakına yenik düştü. Defne'nin taktikleri hiç çözüm getirmedi. Ama aşık  Ömer "Elmayı hiç unutmadım." dercesine gönderdiği elma resmiyle sevdiği kadının yüzünü kızartmayı başardı.
 
Defne'yi rüzgar eşliğinde uçurmak isteyen biri Ömer... Gerçekçiliğiyle Defne'nin ayaklarının yere basmasını isterken, aşkıyla da onu yıldızlara çıkarmak istiyor. Sevdiği kadınla sonsuza kadar birlikte yaşamayı ve yaşlanmayı istiyor!
 
“Bazen tek bir an bütün bir ömrü unutturur insana, bazen de ömür yetmez o bir tek muhteşem anı unutmaya." İşte Ömer, Defne'yle geçirdiği hiçbir anı unutmamak adına yaşıyor. Hep hatırlamak, hep yaşamak ve hiç muhteşem anlardan eksik kalmak istemiyor. Yeni anılar ömürlerine katmak istiyor. Ömer tutkuyla hep istiyor. Defne ise istediklerini dile getirmekten çekinmekle meşgul.
 
“Bütün mesele, kaçmamak, ‘buradayım’ diyebilmek, buradayım ben olmayı bırakmıyorum.” İşte Defne de Ömer'i göremeden aldığı nefesleri sevmez oldu. "Buradayım!" demek için itina ile hazırlandı. Tüm ayrıntıları, kuralları belirleyerek, kendine güvenen bir kadın olarak. Oralara buralara kaçmadan, kaçak oynamadan, nefesinin kesilmesi umuduyla, sevdiği adama kavuşmak umuduyla hazırlandı.
 
İkinci şans bir aşkın kıvılcımlarının hiç bitmediğinin ve her zaman bir yerler de saklı bir şansı bulmamız gerektiğinin en güzel mesajıydı.
 
Aşık olduğu adamın karşına ansızın dikilen ve kendinden emin görünen Defne'yi ve onun ilk kuralını çok sevdim! Sevdiği adama koyduğu kurallardan ikincisini anlamak da zorlandım. Nefes almasına izin verilmesini isteyen bir Defne olmaz. Olamaz. Olmamalı... Defne alamadığı nefeslerle bu aşkı doyasıya tutkuyla yaşadıklarını farkında değil mi? Tabii ki farkında ama, sanki cesaret edemiyor. İlk yıkılacak kural da sanırım bu olacak. Diğer anlamadığım kurala gelince, haki gömlek en kısa zamanda bir kere mi giyilecek yoksa Defne coşsun diye haftalık kurallar listesinde mi yer alacak? Yoksa Defne o gömleye el mi koyacak?
 
Bu eşssiz aşk da Defne gibi biri, Ömer gibi biri olabilmek demek. Ayrı düşseler bile kopamamak demek. Kalp çarpıntılarını hiç kaybetmemek. Kırgınken de sevebilmek. Kızgınken de sarmalayabilmek. Bir bakışda, bir tebessümde kavuşabilmek demek. Dokunmadan bile tutkuyla aşk yaşayabilmek. Birbirlerine iyi gelebilmek! Her şeye herkese meydan okuyabilecek kadar çok sevmek ve güvenmek... Hiç vazgeçmemek demek! Başka yangınlara benzemiyor bu aşk, bu yangın, hiç sönmesin...
 
Senden başka kimse bilmesin istiyorum
Gözlerimin nasıl aşka çağırdığını
Bakışlarımın nasıl gel diye haykırdığını
Gözlerimden, belli oluyor seni sevdiğim
Ellerimin aradığı ellerindir geceler boyu
Mümkün değil, bu sevgiyi bıçaklayamam ki
Ne yapsam, dolmuşum artık, saklıyamam ki
Ellerimden belli oluyor seni sevdiğim
Nasıl bekliyorum özlemle, görüyor musun?
El ayak çekilsin, sonsuz bir gece gel
Tarama saçlarını, öylece gel
Dudaklarımdan belli oluyor seni sevdiğim
Başka yangınlara benzemez bu yangın, sönmez
Bir şey var her yerimi tutuşturan yakan
Bu sensizlikte sebil çeşmeler misali akan
Gözyaşlarımdan belli oluyor seni sevdiğim
Sevgilerin en ölmezini sana sakladım, gel
Şimdi denizler en mavi, ormanlar en yeşil
Seninle olayım da dünya umurumda değil
Dinle; kalbimin vuruşundan belli oluyor seni sevdiğim
 
Ümit Yaşar Oğuzcan, Serenad
 
 
Kısa Notlarım:
* Alkışlarımız yine "Kiralık Aşk" ekibine! "Kadına, çocuğa, insana hiç bir canlıya el kalkmaz." Defne ve Nihan'ın Cevdet'in eşini tartaklamasına sessiz kalmamaları ve korumaları herkese örnek olsun! Duyarlı olalım, masumun yanında olalım!

* Pamir ve onun planlı hareketleri beni rahatsız ediyor. Kitap almalar, yalan söylemeler Defne'yi kandırması ve bunu da her seferinde Defne'nin görememesi beni sinir ediyor! İşi bahane ederek Defne'yi kullanan Pamir'e ve bunu sorgulamayan Defne'ye kızgınım. Ah Defne büyüdün dedim, yüzüm kara çıktı. Aklanmayı dört gözle bekliyorum. Artık anla Pamir bildiğin sana yürüyor. Partiye onun kollarında katılmak olmadı Defne'm sevmedim!

* İso ellerin dert görmesin, şiddet yanlısı değiliz. Ama ders olsun diye arada bu tarz hareketler kabulümüzdür!

* Koriş ve Nero yormaya devam ediyor.

* Aytekin bu bölüm beni güldürdün! "Feryal!" dedin Defne'yi galeyana getirdin. Defne'nin arada Feryal ismini duyması şart.

* Aşk kural tanımaz. Tüm kurallar yıkılır ve mutlaka yerine yenileri konulur. Bol DefÖm'lü sahneler görmek umuduyla!!!
 
Mutlulukla ve sevgiyle kalın...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER