Bodrum Masalı: Ayrılık sevdaya dahil mi?

Ağla, tutuyorum ben seni, ağla. -Ateş

Aslı…

Bu bölüm en çok sen, en çok senin acın, en çok senin sevilmemişliğin.

En çok sevilmek istediğin adamın gözlerine bakarak akıtırken yaşları, bir bir bıraktın dudaklarından tüm eksiklerini. Kalbinin sevilmek için tutuşan kısmı, güven duymak istediğin kollar sarılırken sana ne de güzel çarpmıştır. Aslı sen çok güzelsin… Kalbinle, gözyaşlarınla, iyi eden ellerinde… Aslı sen çok güzelsin. 

Bekle Aslı, tüm sevilmemişliklerini temize çekecek seni iki elinin arasında tutan adam. Henüz sana kör, henüz sana sağır ama senin de ömrünün baharları gelecek, bırak geçsin yaz hüzünlü, bazen sonbahardır asıl cıvıldayan ömürde. Senin şarkının da vakti gelecek, mırılda ama içinden, sakın unutma kalbinin bestesini. Elbet bir gün ulaşacak notalar ait olmak istediğin kalbe.

Ağlama Aslı, yıkılma da… Anlat, beni buradan seveceksin de, buradan, annemin bırakıp gitti yerden. Anlat ki öğrensin o da kaç yara var kalbinde, öğrensin de öpsün bir bir.

Ağlama Aslı, yıkılma da… Çevir başını güneşe, gülümse sonra, çünkü sen en güzel gülen günebakansın.

 
Haydar Beach açıldı açılacak derken, hooop açıldı. Açıldı açılmasına da biraz düşük müydü? Tüm baskınlara, tüfekle kovalamalara, gitarlı şovlara, danslara rağmen… Sanki bir şeyi eksikti. Belki biraz enerjisi biraz da aşkı. Evet, evet en çok aşkı eksikti.

Bu dizide aşık dediğim dört kişi var. Evet, kalplerinde aşk var, dediğim. Faryalı, Kelebek, Aslı, Gözde…

Diğerleri aşka figuran. Ha diyeceksiniz ki Ateş, Cenk, Uzay, Yıldız… Yok, onlarda olmayan bir şey var.

Yıldız dondurmuş aşkını sanki, hani sevmiş, çok sevmiş ama kaldırmış hava almayan bir saklama kabına tutuyor orada.

Uzay’ınki hırs, saplantı… Her şeye sahip birinin sahip olamadığı tek şeye duyduğu kazanma tutkusu. Bu kadar.

Cenk’e gelince, uğraşıp duruyor belki, üzülüyor da evet ama Rana bu konudaki nokta atışı bölümde gayet net yaptı. Cenk, değer vermiyor, incelikli değil. Aşk bu değil, birini seversen üzülmesinden korkarsın. Cenk korkmuyor.

Ateş… Ateş oğlana gelince, daha önce de yazmıştım, eski hayatına dair elinde kalan tek şey Alara. Onu da kaybederse, kaybettiği her şeyin sarsıntısını daha net hissedecek. Ona bu denli sıkı sıkı tutunmasının sebebi de bu. 


Yazı devam ediyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER