Adı Kasım, herkese lazım
Kasım'dan bir adet alabiliyor muyuz?
Karagül’de bir bölümü daha geride bıraktık. Daha önce de söylemiştim, rüya sahneleri çok heyecanlı oluyor. Hele bir de fragman rüya sahnesinden oluşunca gün yerine saat saydım resmen. Eh, saydığıma da fazlasıyla değen bir bölüm oldu.

Özlem'i fazla hafife aldığınızı söylemiştim..

Geçen hafta Özlem’i kanlar içinde bırakmıştık. Kasım yetişti ve hemen hastaneye götürdü. Özlem’in de beyaz atlısı Kasım olacağa benziyor. (Zaten bu dizide her kadına bir tane beyaz atlı düşüyor resmen. İzlerken hafiften imreniyorum, söylemeden geçemeyeceğim.) Narin, Kendal’a Özlem’den gelen mesajı hemen söyledi tabii. Kendal Özlem’i hemen aradı ama çok geç kaldı. Tabii Narin’i yine aldı bir korku. Ee Özlem bu, hafife almayın demiştim ben. Hiç dinlemiyorsunuz, hiç!
Özlem’in vurulma haberini vermekte Kasım’a düştü haliyle. Kendal ve Narin haberi alınca biraz rahatladı gibi. Özlem ağır yaralıydı, ölürse Baran gerçeği de kapanmış olacaktı. Ama Özlem dokuz canlıdır, hepinizi gömer.

Gönül ferman dinlemiyor..

Maya-Serdar konuşması yaşanan aksiyonun arasında çok iyi geldi. Biraz duygusallaştık, durulduk. Unut deyince de unutulmuyor ki. Maya önce Serdar’a içini döktü, sonra Ebru’ya patladı. Kız iki sezon içinde tuttu her şeyi, taş olsa çatlar yahu! Sanırım Maya’nın okul konusundaki kararlılığı Ebru’yu bu sefer pes ettirecek. İstanbul’a gideceklerini öğrenince Kendal’ın da parayı seve seve vereceğini düşünüyorum. Kendal vermese bile Narin altınlarını bozdurur, yine de onların İstanbul’a gitmesini sağlar. Narin’in gönlü Maya’nın okula gitmemesine razı gelemez!

Rüya ayrı bir dizi niteliğinde..

Ve rüya sahnesi.. Oyunculuklar, senaryo bir yana; manzaranın bize yansıması harikaydı. Murat Saraçoğlu’nu tebrik etmek istiyorum, yönetmenliğini fazlasıyla konuşturmuş.

Bu bölüm Özlem’e acıyan tek kişi ben olamam herhalde. Flashbackte bambaşka bir Özlem izledik sanki. Saf, masum ve fazla toy duruyordu. Konaktakilerin kıyafetine bakınca kendi kıyafetinden utanması, ayakkabılarını çıkarması çok şey anlattı bize. Telli duvaklı değil de; evinden erkek çocuk doğurması tembihlenerek, kocası tarafından erkek çocuk doğurmak için ismi dahi bilinmeden eve getirilmesi bizim gerçeklerimiz. Hiç kimse böyle bir aşağılanmayı hak edemez. Bu gerçeğe değinen senaristlerimize teşekkür etmek istiyorum. Kadınlar, erkeklerin aracı değil emanetidir. (Sosyal mesajımı da şuraya bırakıyorum.) Bundan sonra sen ne yaparsan ben arkandayım Özlem!

Karnı burnunda kahramanlık yaparsan sonu bu olur tabii..

Özlem’in ağabeyleri önce fabrikayı sonra da konağı bastı. Adamlar ellerinde silah Kadriye Ana’nın karşısına dikilince Sibel kahramanlık yapıp atladı hemen. Eh be kızım, karnın burnunda. Kadriye Ana’nın korunmaya ihtiyacı mı var? Tabii sonunda Sibel de fenalaştı. O kadar aksiyona fazla bile dayandı. (İki hafta önce Sibel hala sapasağlam durduğu için maşallah demiştim. Maşallah dediğim iki gün yaşamıyor, bence bana dikkat edin.) Rıza fabrika basılınca Oğuz’u aramıştı zaten. Kendal da haberi alır almaz hemen konağa gittiler. Özlem’in ağabeyleri esti, gürledi sonra gittiler. Birkaç hafta önce Murat’ın ölümünü duyar duymaz konakta biten Oğuz bu sefer yetişemedi. Ah o an konakta Narin de olacaktı ki, Oğuz uçardı resmen! Kendal da sesimi duymuş olacak ki, onca derdin arasında Narin’e Oğuz hakkında gönderme yapmayı ihmal etmedi.

Serdar ve Maya’nın parktaki konuşması yerindeydi. Ne sandın Serdar, unuttum demekle oluyor mu? Serdar’ın gerçekten Maya’nın unuttuğuna inanması beni şaşırttı. Kız önce sevdiğini söylüyor, sonra unuttum diyor ve Serdar hemen inanıyor. Geçen sezon Maya söylediğinde kimse daha fazla acı çekmesin diye inanmış gibi yaptığını sanmıştım ama gerçekten inanmış. Sen hiç aşık olmadın mı Serdar?

Kendal’ın Baran sevgisine alkış istiyorum. Onca derdin içinde Baran’a araba almış. Her zaman söylüyorum, konu Baran olunca Kendal için akan sular duruyor. Bu konuda gerçekten tebrik ediyorum. Murat’ın yapmadığı babalığı yapıyor Baran’a. Baran Kendal’ı sevmekte çok haklı. Kendal bu sevgiyi sonuna kadar hak ediyor.Yanlış anlamayın, güvenden bahsetmiyorum. Kendal’ın Murat’ı öldürmeye kalktığını unutmuyorum elbette ama Baran’a olan sevgisini göz ardı etmek haksızlık olur bence.

Kardeş olduğunuzu sadece siz değil, biz de unuttuk!

Tabii araba meselesi konakta gerginliğe sebep oldu. Babasından kalan mirası alıp İstanbul’a gitme planları yapan Ada, Baran’a alınan arabayı duyunca çıldırdı. Ada-Baran kavgasına bu kez Maya da sessiz kaldı. Ada’yı destekler gibi duruyordu. Eskiden sadece Ada ve Baran kardeş gibi değillerdi, şimdi hiç biri değil. Artık biraz kardeş sahnesi olsa da biz de kardeş olduklarını unutmasak. İstanbul’a gitme planları kurarken Baran’ın lafı bile geçmiyordu. Ne çabuk unuttunuz kardeş olduğunuzu? Bu konuda en çok Maya’ya şaşırıyorum. Her fırsatta kardeş olduklarını söyleyen Maya, İstanbul’a gitmek isterken Baran’ı aklına bile getirmiyor resmen. Umarım yine kaybetme korkusuyla birbirlerine yakınlaşmazlar. Artık gerçek bir kardeş sahnesi istiyorum. Ve sanırım bu konuda yalnız değilim.

Beyaz atlı Kasım iş başında!

Kasım Özlem’in güvenliğini herkesten çok düşünüyor. Özlem’i hastaneden kaçırdı. Hem de kimsenin ruhu bile duymadan! Hastanelerimizdeki güvenlik ihlallerini duyuyoruz. Senaristlerimiz çok doğru bir noktaya değinmişler. Kasım’ın kimsenin haberi olmadan Özlem’i kaçırmasını da senaristlerimizin buna bağlıyorum. Tabii Özlem’in ağabeyleri de Kasım’ın peşinden gitti. Hastanenin önündeki araçla Kasım’ı takip etti. Yolda aracın sürücüsünü indirip yollarına devam ettiler. O sırada biraz zaman kaybettiler ama Kasım’ı elleriyle koymuş gibi buldular. Bu konu beni şaşırttı açıkçası. Kasım ise Ebru’dan yardım istedi. Salman’dan istemesini beklemiştim. Sonuçta Ebru tek başına fazla bir şey yapamaz ama Salman güçlü. Kendal’a neler yaptığına hepimiz şahit olduk. Ebru, Özlem’in ağabeylerinden daha önce eve ulaştı. Artık onun adı Fırtına Ebru! Özlem uyandı ve Ebru’ya mesajı okuyup okumadığını sordu. Hala yaşadığına şükretmeden kaldığı yerden devam etti. Vurulduğu için biraz zaman kaybetti ama telafi eder. Ben Özlem’e güveniyorum!

Yeni bölüm fragmanında Ada, Serdar-Maya gerçeğini öğreniyor. Kasım vuruluyor ve silahı Ebru alıyor. Kendal yine yapıyor yapacağını, tüm mallar Baran’ın üzerine geçmiş. Ada delirecek! Yeni bölümü heyecanla bekliyorum..

Okuduğunuz için hepinize teşekkürler, haftaya görüşmek üzere... 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER