46 Yok Olan: Kavuşmaya az kaldı
Uyan Ezo nolur uyan …
Ezo’nun zombi yürüyüşünü kaçıran Murat Günay bu bölüm gözlerini Balili’nin evinde açtı. Balili evde de hastane kadar misafirperverdi. Ancak Murat’ın geçirdiği krize de şahit oldu. Bu kısmı pek iyi olmadı. Onun dışında halinden o kadar memnundu ki, sonrasında ziyareti Ceyla’ya çıtlatmadan edemedi. Oysa ki ben demiştim ki, Balili Ezo’ya hediye ettiği çimdiğin sonucuna mutlaka katlanacaktır. Ama olayları duyan ve duyduklarına katlanan yine bizim saftiriğimiz Ceyla oldu. 

Bu bölüm beklenen sima Sude sahnelerde göründü. Ancak olabildiğince sahte gülümsemeler ve yüz mimikleriyle Ceyla’ya akıl verdi. Keşke konuşsa daha etkili olacaktı. Ceyla konuştu o dinledi. Ve en sonunda “Ezo uyandığında onunla tanışmak isteyeceğimi sanmıyoruuuum.” dedi. Hımm bir bakalım, bu cümleden ne anlamalıyız? Ezo da uyandığında kanatlı bir melek olmayacak, öyle mi? Güzeeel, o zaman, abi kardeş Batman ve Robin usulü gecelerde olacaklar. Sude’nin ilk bölümdeki performansını hatırlayanlar, bu bölüm hızla değişen yüz mimiklerine, anlamsız büyüyüp küçülen gözlerine ne dediniz bilmiyorum? Ne yapsak, biz de onun tarzında, onu mu hipnoz etsek?

Doğan aramızdan ayrılıyor mu? Keşke ayrılmasa bu kadar erken. 11. Bölüm fragmanına baktım da, öldürmeye çalışanların kafasına şişeyi geçirip, yaralı devam ediyor galiba. Olaylar sıcaktan yanarken, Doğan'sız bir 11. bölüm olmaz zaten.

Selin bu bölüm Murat için uğraştı durdu ama iş ve aşk birbirine karışmadı. İşkolik Selin, Murat’ın böbrek taşı düşürmediğini de, DMT uygulamalarını da doğruladı. Peki farkına vardıklarını, Doğan’a anlatma fırsatı olacak mı? Yoksa tüm kanıtları bilen ve hayatta kalan tek o mu olacak?
 

Oynatmaya az kaldı, bana ne dedi o öyle? Selin Hanım, Selincim, Selin…

Murat, olayların ve olayların başrolündeki “Yıldız’ın” peşini bırakmayacaktır. Peki Murat, Yıldız’ın dediği gibi kaza süslerinden hapse mi girecek, yoksa bu olanlara göz yuman Ferit’e mi ulaşacak? Bakalım bu bölüm işler aydınlanıyor mu? Bir de Ferit ve Yıldız, Murat’ın babasını neden öldürmüş olabilir? Yasal olmayan işlerine Murat’ın babasını alet eden organ mafyası ekibi Ferit ve Yıldız mı?

Muhteşem ikili Salim ve Füsun ise yurtdışına kaçamadı gitti. Yılan hikayesine döndü. Füsun’un zayıf mı zayıf rol yeteneği hakkında hala aynı fikirdeyim. Kendisine yeni migrenler dilerim. Salim ise bu bölüm Murat’a kafa göz girişerek en sert erkek ödülünü aldı. Kötü sahne demişken, bu bölümün en kötü sahnesini, Müdür’ün Doğan’a ayar sahnesi seçtim. Müdür ne kadar hızlı ve vurgulu konuşuyordu, ayrıca nedir o yalan bağırış, ani azar? En gereksiz sahnesi, ayakkabı ile şarap açma sahnesi. Nedir o uzun dakikaları şarap açmaya harcamalar, ayrıca mümkün mü bilemedim? Ve en iyi sahne, Murat’ın Ezo’ya kavuştuğu sahne. Uyanması için kendini adeta unutan, uğruna her şeyi feda edebilecek bir ağabeyin dua edişleri, kısa ama çok dramatikti.

Yaşasın ki 46 Yok Olan 2. sezonda da bizimdir. Zaten tadı damağımızda kalacaktı. Hiç olmayacaktı. Nice sezonlara...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER