46 Yok Olan: Kızgın Kumlardan Derin Sulara
En anlamlı bakış
Enteresan bir bölümdü. Bizim senaryolar çöp oldu. Murat yine bölümün yıldızıydı. Bölüm açılışı Murat ile Ceyla’nın tezat surat ifadeli ilginç sohbetlerinin olduğu sahneydi. Şeytan Ceyla’nın konuşkan, fazlasıyla canayakın, oldukça umursamaz tavırları bana çok gerçekçi gelmedi. Severim Ceyla’yı ama sanki Şeytan Ceyla da birkaç karakter birbirine girdi. Hem kırmızı hem sarı iki karakter yani hem konuşkan ve sevecen hem de hayatı umursamaz ve sert bir Ceyla yan yana pek olmadı. Belki de Murat gibi Ceyla çok konuşunca onu itici buldum. Bu sebeple kızgın kumlardan(Ceyla) serin sulara (Selin)dalacağı kanısındayım. Ancak Ceyla şansını DMT’den yana bir kez daha deneyecektir. Belkiyorum.

Uyuyan güzel Ezo yeni bir doz ile sonunda gözlerini açıp kapattı. Tüm göz kırpmaları da mütemadiyen Ceyla’ya denk geliyor, uyarı mahiyetinde midir nedir? Abimi rahat bırak Kırmızılı Kadın ^^

Murat’a Ceyla’dan çok Pempe Panter Selin’i daha çok yakıştırıyorum. Bu bölüm pek bir araya gelemediler ama yolları gelecek bölümlerde yine kesişecektir. Ceyla ile Selin karşı karşıya geldiklerinde bakalım neler olacak?

 
En dokunaksız hayat sırrı anlatım sahnesi

Bu bölüm bana göre en çarpıcı sahne yine Murat’ın yerde kıvranarak şeytanileştiği sahneydi. Onun dışında Selin’in gizli görev yerindeki sıra dışı cinayetlerini anlattığı sahne daha dokunaklı olsa daha güzel olurdu. Doğan’ın o sahnelerdeki yeteneği Selin’e göre daha başarılıydı. Açıkçası Selin’in eski müdürüyle tartışması dahi tansiyonumu yükseltemedi. Bilemiyorum ama Selin’i daha hırslı ve yıkıcı görmek istiyorum.

Salim’in sırrı meğer Amcakızı Füsun’muş. Gizli aşk sonucunda Füsun Tayland’a uçmuş. Çok anlamsız bir ikili olmakla beraber bu olayın nereye bağlanacağını çok merak ediyorum.  Bu durumdan amca Ferit’in ve Yıldız’ın haberi yok. Durumdan tek haberi olan Murat. Salim’in Murat’ın önünde direndiği noktalarda, önüne sürülmeye hazır bir tehdit olarak bekliyor.

Geçen bölüm sonunda Salim ve Doğan’ın kardeş olduğunu düşünmüştük, ancak sanırım onlarda kardeş değiller. Dizi ile ilgili bu bölüm düşündüklerimiz gerçek olmadı. Ancak yeni senaryolarım var. Bunlardan ilki, amcanın eski eşi Yıldız’dan bir gol bekliyorum. Belki de Murat’ın bu bölüm sonunda buluştuğu adamlar Yıldız için çalışıyordur? Aslında bu adamların Murat için bulup getirdiği, babasının katili de pek gerçekçi değildi. Adamın sahte katil olduğuna Murat’ta birçok soru ile adamı sorgulayıp ikna edici cevaplar bulamayınca daha çok inandım. İkincisi, Selin’e gizli notlar gönderdiği kamera kayıtlarıyla ortaya çıkan Doğan’ın Yıldız için çalıştığı. Tabi ilk senaryo doğru ise bu da gerçek olabilir. Bu iki senaryo sonrasında da Yıldız Murat’ın babasının katilini azmettiren oluyor. Bakalım Bölüm 7 de bu tahminler doğru çıkacak mı?

Bu arada bölüm gün ve saati konusunda pek memnun olamadım. Ertesi gün tatil olduğundan cumartesi gecesinden çok memnundum. Belki yine değişir mi ümidiyle bu hafta izledim. Ancak reytingle ilgili ciddi kaygılarım var. Hepimizde aynı kaygıların olduğunu biliyorum, bu kaygıları hepimiz diziyi verildiği gün ve saatte izleyerek giderebiliriz. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER