Eyvallah Nevizadeler! Boşuna sevmedik biz sizi!
Ya Nevizadeler böyle olsaydı, yine de sever miydin onları?

Geçen bölüm otel baskınında köşeye sıkışan Nevizadeler sonunda Ceyhun’un bir hayrını gördüler ve yakayı ele vermekten son anda kurtuldular. Onların deyimiyle manitacılıktan yırttılar! Maşuka’yla Şehriban’ın gözüne geldi zahir gitti tabii ‘mücevheratlar’ gittiii! Yaren’im son dakikada bir kolye yürütse de anca 100’e (100 nee hiç anlamadım yalnız. Milyon? Milyar? Of hala eski paradayım ben!) okutabildiler onu da. Çetemizin yakalanmaya en yaklaştığı baskındı bu ve haliyle canlar pek korktular. Kıyamam size Nevizadeler!

"Hop! Eller yukarı, cepler dışarı!

Dodo Dayı’nın kaybının üstüne yine parayı bulamayan ama neşesini kaybetmeyen ekibimiz (“Ah neşesi yeter!”) bu hafta hem sözü bozmak için “çok iğreniceeez” ve elbette yeni bir operasyonla “çok eğleniceeeez” dedi-dedirtti!

Mimik şov! Öff bunlar nerden çıktı Şehriban > Korkmuş Maşuka > Ne halt edeceğiz Kandemir> Şaşırmış resepsiyonist

“Nikâhına beni çağır sevgilim”
Düğün telaşı son gaz devam eden Şehriban ile Ceyhun’u baskın maskın etkilemedi. Nikâh tarihi alınmalıydı çünkü çıkmaz ayın son çarşambası ya aman yer kalmaz falan neme lazım! Gördük ki bu ikiliyi hiçbir güç bu uğurda yenik düşüremezmiş! Ee ne de olsa evlilik kutsal bir müessese öyle değil mi? Seyirlik değil ömürlük olsun (Bir dönemin fiks düğün şarkısıdır.) diyen Ceyhun haliyle Derya kızımızın kimliğini istedi ve bizim için de seyirlik değil ömürlük bir bölüm oldu!

Ceyhun’un kimliğini istemesiyle telaşlanan Derya, "dükkânda unuttum" diyerek zaman kazanmaya çalışırken ekipçe foyaları meydana çıkmadan artık bu sözlülük işini bitirmeye karar verdiler. Bu arada Karlos, "GBT’sine mi bakacak ne kimliği?" diyince aklıma geldi Esra geçtiğimiz bölümlerde Derya’nın GBT’sine bakmıştı, bu kimlik konusu neden bu kadar sorun oldu anlamadım?

Siz Nevizadelersiniz aptallık etmeyin!

Ekip ne yapıp edip Ceyhun’u evlilikten vazgeçirmek için kendilerinden tiksindirme yolunu seçtiler:

Vol.1: Falcı Bacı
Yaren, 'kahve bahane fal şahane', Şehriban 'sever inanır böyle işlere' diyerekten Umay’ı ayarlıyor. Şehriban'ın faldan içi kabarsa da müstakbel gelinine laf söyletmiyor onları kovmaktan beter ediyor. E, boşuna demiyorum Şehriban gibi kaynana bulunmaz diye. Fal işe yaramadı gibi gözükse de operasyonun ilerisi için Şehriban’ın içine bir kurt düşürmeye yetti. Fal bu anacım ne kadar inanmıyoruz desek de içimizde bir yerlerde bir umut ‘ya olursa’ inancını taşırız biz.

Hahahah! Bu resim yorum istemiyor bence:D


Vol.2: Ayakkabılarıyla evime girdiler!
Tiksindirme operasyonunun ikinci ayağında Karlos ve Ferdi’nin maç izleyip evin altından girip üstünden çıkmalarına şahit olduk ve tabii nerdeyse kalpten gidecek olan Şehriban’la beraber ağladık ama gülmekten! Maşuka’nın teskinleriyle kendine gelen Şehriban, "Kan kusarım kızılcık şerbeti içtim derim yine de oğlumun mutluluğunu bozmam” diyerek gönlümüzdeki yerini sağlama alırken bir yandan da, "o nasıl sabır be kardeşim!" dedirtti bizlere.

Biz suyumuzu kazandık da içtik ekmeğimizi böldük de yedik 


Vol.3: Pislik aile leş!
Karlos ve Ferdi’nin sarhoş olduğunu düşünen Şehriban, Derya’ya tavır yapacakken yemek davetiyle şenlendi. Başlarına geleceklerden habersiz Derya’nın elinden yemek yemeğe giden ailemiz, Nevizadeler'in ev halini görünce neye uğradıklarını şaşırdılar! Derya’nın yaptığı yemek demeye bin şahit isteyen şeyi bile midesi ağzında yiyen Ceyhun’un hâlâ nikâh, kimlik demesi pes dedirtiyor çetemize. Ama kıyamam ben bu aileye ya! Bin bir türlü pislik yapan, ayak yıkatan sofrada pırtlayan ekibimizin tüm çabaları boşa gidiyor heyhat! Bizim gibi normal insanlar için işe yarar bir yöntem gibi gözükse de Ceyhun ve Şehriban için mürüvvet yolunda her şey mubah!

Şehriye! Alo Polis!


Vol.4: Sarhoş Baho!
Çetemizin pes etmeye niyeti yok. Bu sefer de Karlos’un fikrini uygulamaya koydular. Gecenin bir yarısı uykularından uyandırılan Ceyhun ve Şehriban sabrın tarihini yazdılar ve sarhoş Bahadır’ı bile güle oynaya karşıladılar. Bilin bakalım Ceyhun o anda bile ne düşünüyordu? Bildiniz: Kimlik! Bu arada Bahadır’ın o sarhoş hallerini, “o Kandemir buraya gelecek” diyen dillerini yerim ben!

Vol.5: Yedek Damat!
Karlos, "Dayanamıyorum hırsızız biz diye bağıracağım!" diye isyan ederken, Ferdi son kozunu oynadı. Tuncer’i Derya’yı isteyen yedek damat olarak gösteren ‘Rezilzadeler’ Ceyhun’u sonunda pes ettirdi! Bizim nesebimiz geniş diyerek "Aileler arası anlaşmazlık" adı altında sözlülük işine son noktayı koydular.

Tefe Tüfe
Karlos ve Ferdi ‘pis işler muhtarı’ sayesinde yeni operasyonun başkahramanı tefeci Bindal Büktürk ile tanıştılar ve zavallı insanlara yapılan zulme tanıklık ettiler. Zorda kalan insanlara senet karşılığı para verip sonra da canlarından eden -çok affedersiniz aşağılığın teki- Bindal üstüne bir de borçlusunun 20 yaşındaki kızını amiyane tabirle ‘borca karşılık almış’ insan dışı bir varlık! Ekibimiz mahalleliyi bu pislikten kurtarmak için kolları sıvadılar. Keşif görevi canım ikili Yaren ve Karlos’taydı. Yine muhteşem bir tipleme ile karşımıza çıktılar! Ölüyorum bu ikilinin tiplerine! Yine bir ‘Mahmut Can’ göndermesi vardı hayırlara vesile çok merak ediyorum nedir bu Mahmut’un sırrı! Bindal’ın düğünü ekip için bulunmaz bir fırsat oldu ve bölümün “çok eğleneceğiz” kısmı da böylece başladı.

Canım ikili muhteşem insanlar Kupa Kızı’mız ve Kupa As’ımız Karlos ve Yaren yeni hitleri Tarzımsın Farzımsın ile düğünü yıkarken (şarkıya ba-yıl-dım!) sevdalı ikili Ferdi ve Derya da kasadan senetleri sepetlediler! Hem zor durumda kalmış mahalleliye rahat bir nefes aldırdılar hem de gençliğinin baharında olan Zeynep’i, Bindal’ın elinden kurtardılar. Kahraman Nevizadeler oleeey!

İki operasyonu da başarılı şekilde tamamlayan çetemiz bölümün sonunda çok büyük bir sürprizle karşılaştılar. Doğan’ın peşini bırakmayan Esra sağ olsun, Nevizadeler’den tokadı yiyen Ceyhun işlere yoğunlaşınca çakozladı durumu. “Dayımız dediğiniz adam hırsız çıktı, sizi dinliyorum” diyen Ceyhun’la kapattık bölümü. İşte bu sefer onları kurtaracak polis damat değil hırsızlık büro amiri Ceyhun var karşılarında. Gerçekten bu sefer ekibin bu işten nasıl sıyrılacağını çok ama çok merak ediyorum. Ah be Dodo sen gittin ama namın yürüyor hala!

Tek kelimeyle muhteşem bir bölüm izledik! İzlemelere, gülmelere, yazmalara doyamadım! Tiksindirme operasyonunda gülmekten gözlerimden yaşlar geldi. Diğer operasyonda nice "Popçuyum" diyen sanatçıya taş çıkartan Karlos ve Yaren’in performanslarına kocaman bir alkııışşş! Şarkıya ayrı bayıldım o küçücük sahnede çekilen klibe ayrı bayıldım! Sarhoş Bahadır’a öldüm! Artık her şeyi koy verip birbirlerine tatlı tatlı koşan Ferdi ve Derya’ya bittim! Her ne kadar Baho yüzünden bir öpüşme daha yalan olsa da inanıyoruz o gün de gelecek!

Ve anmadan olmaz Servet Amca’nın muhteşem sözlerinden dersler aldığımız çok güzel bir bölüm seyrettik. Her hafta beğendiklerimin yanında beğenmediğim yanları da paylaşırım ama bu hafta o kadar iyi sahneler vardı ki kusur aramak büyük ayıp olur bana göre. 15. bölüm daha iyisi gelene kadar benim için favoridir! Emeklere sağlık!!

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER