Kış güneşi değil, baharın müjdecisi...
Kış güneşi dediğin nedir? Ya seni "yaz geldi ısıtacağım" diye kandırır, buz kesersin ya da bahardan saklı bir sıcaklıktır, en soğuk zamanlarda seni yazın umuduyla ısıtır. Uzunca bir süre takılı kaldıktan sonra nihayet bu bölüm dizinin adının neden "Kış Güneşi" olduğunu anladım. Bu kadar kaybın ve acının arasında Efe ve Nisan aşkı, hem kendilerini, hem bizi iliklerimize kadar ısıttı.
 
Su gibi akan Kış Güneşi, şimdiye kadarki en iyi bölümüyle karşımıza geldi. Heyecan, aksiyon, romantizm bir an bile durmadı. Şükrü Özyıldız-Aslı Enver ikilisi gece boyunca izleyenlere "bu ikili daha önce nerelerdeydi" diye ah çektirdi. Gerek Efe, Nisan'ı kollarına alıp koruduğunda, gerek onu dizlerine yatırıp saçlarını okşadığında, artık olmuş bu iş dedim. Bir de üstüne, doğru anlarda doğru şarkı seçimleriyle çekilen sahneler de eklenince, resmen mest oldum. Baş döndürürcesine hızlı ilerleyen hikayenin artık biraz frene basıp Efe ve Nisan ilişkisiyle kısık ateşe alınmasının zamanı gelmiştir.

Sen bencilsin kendinden başka kimseyi sevemezsin.
 
Gelelim bu bölüme, Reşat'ın ölümüyle halay çektim sevinçten. Misyonunu tamamlayıp güzelce öldü gitti. Yakup'un yanına sniperları alıp sahneye girmesi gerçekten güzeldi.Yine de gecenin şovu ödülünü burun farkıyla Nisan kazandı. Tamam, kızımız adeta şeker çikolata ile tek bölümde iki defa kandırılıp kaçırılmış olabilir. Ama Seda'ya olan söylevi dört dörtlük bir karakter çözümlemesiydi. İnanıyorum ki Seda dahil hepimiz ağzımız açık izledik o sahneyi.

Seda karakterinin baştan beri bir oraya bir buraya savrulmasının bilinçli yapıldığını düşünüyorum. Önce kocasından ayrılsın diye en iyi arkadaşının gözünün içine bakan bir hain, sonra karnında bebeğiyle ortada kalmış masum bir aşık, bu bölümde de adeta çığırından çıkmış deli bir kadındı. Bu hızla giderse doğumu akıl hastanesinde yapar. Nisan'ın "o çocuk sana emanet" gafına bir anlığına uyansa da anlaması daha çok sürer bu işleri. Yine de ilerde flashback olarak görürüz bu anları.. Daha Nisan'la kardeş çıkacak falan... Ohooo... Zaten Yakup'u ilk defa bu kadar şaşkın gördük. Bakalım Nisan'ı sevdiği gibi Seda'yı da bağrına basabilecek mi? Bence bu iş yine Efe'nin başına patlar. İki kızımı da üzdü diye Yakup faturayı ona çıkarırsa hiç şaşırmam.


 Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER