Bu tavırlar sana hiç yakışmıyor Mira...
40. bölüm Mira’nın kıskançlığından çocuksu tavırlar sergilemesi, Yaman’ın “cool”luğu, Orkun’un yenilgisi, Mert’in çaresizliği, Eylül’ün “İstemem, yan cebime koy” tavrıyla geçti.

Mira ve Orkun’un öpüşmesine karşılık her zamanki gibi yumruk atarak tepki göstereceği düşünülen Yaman, olayı görmezden geldiğinde, aslında Mira’nın istediği gibi bir adam olmuyor mu? Mira, Yaman’ın şiddet gösterilerine karşı ona saatlerce; hatta günlerce tepki göstermiyor muydu?

Mira, kendi işini kendi hallediyor.

Bu aşk ve geçen yaz ayları Mira ve Yaman’da değişikliğe yol açmış olabilir. Aslında en önemlisi aşkın onları dönüştürmüş olması. Yaman, Mira’nın “iyiliği” için ondan uzak durmaya çalışıyor. Mira ise yaşanılanın sadece bir ayrılık süreci olduğunu düşünüyor. Yaman’ın uzak durmak için uğraştığı her anda yanında Elif’in belirivermesi Mira için dayanılmaz. Yaman’ın yaz maceralarından haberdar olan Mira, Yaman’ın yanında Elif’i gördükçe kıskançlığı ve Yaman’ı kaybetme korkusu daha da artıyor. Elif ise, Yaman’a karşı ilgisini dizginleyemezse sonunda üzülenin kendisi olacağını düşünüyor: “Kalbini sevdiğinde unutan adamdan tehlikelisi yoktur.” Elif’in mottosu belli oldu.

Bırak oğlum peşimi!

Mira’nın durumu nedir? Yazı başka başka kadınlarla dolduran Yaman’ın (bunu kendi ağzından da duyduğu halde) peşinden koşmasını, olur olmaz her ortamda kıskançlığını belli etmesini anlamıyorum. Tamam, gönül ferman dinlemiyor; ama biraz uzak durması gerekmez mi? Biraz rahat ol, mesafeni koru Mira!
Mira’nın bu kıskançlık halleri, özellikle Serezler’in kahvaltı sofrasındaki tavırları bana çok abartılı geliyor. Sanki o tavırlar, Mira’nın üstüne oturmamış. Kahvaltı için özene bezene hazırlanıp geldiği halde, o sahnedeki kıyafeti hiç yakışmamıştı. Lise döneminden kalma bir elbise giymiş, ergen kıskançlığında kız çocuğu gibiydi. Bir de buna okulun kıyısında köşesinde duvar diplerinden Elif ile Yaman’ı gözetlediği halleri eklenince… Bence Mira’nın tavrını değiştirmesi gerekiyor. Bu tarz tavırlar ona gitmemiş. Yamiracılar bana kızabilir; ama Yaman-Elif ilişkisi ilerlese gidişattan hiç şikâyetçi olmam.

Beren’in dolabından aldığı elbiseyle Mira.
 
Bu sezon Eylül’ün makyajı bana farklı geliyor. Geçen sezondan daha güzel görünüyor. Mert’e de sakal yakışmıştı; ama kestiler. Diğer taraftan Sedef’in tarzı her zamanki gibi mükemmel; ama üstüne giydirilmeye çalışılan yeni karakteri ilgili şüphelerim var. Ender’in ölümünden sonra bu kadar değişim fazla değil mi? Özellikle kahvaltı hazırlamasına çok şaşırdım. Kahvaltıya kendimi ikna etmişken birden onu Mira’ya ilişkiler üzerine tavsiye verirken gördüm… Meğer ne anaç kadınmış!

Bak bu güzel yaz sonu için iyi bir seçim

Mira ve Yaman düeti için önce Yaman’ın elinde Medcezir’i görünce sevmemiştim; ancak son anda Mira’nın değiştirmesiyle Beni Benimle Bırak Giderken’i söylemelerinden memnun kaldım. Şarkı durumu çok güzel özetledi. Söylemesi zor bir şarkıydı. Açıkçası performanstan İsyan kadar memnun kalmadım.

Önümüzdeki birkaç bölümde Yaman’ın da konu hakkındaki duygu ve düşüncelerini öğrenebileceğimizi umuyorum. Zira iki bölümdür sadece takındığı maskeyi izliyoruz. Özellikle son araba sahnesinde, Yaman’ın Mira’ya bakışlarında düşünceli bir tavır vardı. Yaman’ın bundan sonraki davranışları, ikili arasındaki ilişkiyi belirleyeceğe benziyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER