Kış Güneşi: Bu Hikayenin En Masumu
Hani bazı hikayeler vardır, herkes hak ettiğini bulur. Bazısında da haksızlığa uğrayanlar vardır. Bir de öyle hikayeler vardır ki o hikayenin en çok bedel ödeyenleri, hikayenin en  masumlarıdır.

Bu bölümde kafamdaki en büyük soru bu oldu. Çocukluk arkadaşına el uzatıp kederine ortak olan Nisan en büyük adayım.  Peki ya Efe; annesinin ihanetine şahit olup babasının öldüğü o arabadan kurtulması, Mete'nin ölümüyle bir kez daha alışık olduğu hayattan koparılması, Mete'nin günahlarıyla yüzleşmesi... Farise, Efruz, Fatma Ana, Seda'nın bebeği derken, inanıyorum ki bölümler ilerledikçe Mazhar'ın vicdan hesaplaşmaları, Kadim'in bedel ödemeleriyle birlikte onların da masum yanlarını gösterirler bize. 5. bölüm itibariyle Kış Güneşi'nin artık bize daha fazlasını vereceğini biliyorum.

Buraların kötü bakan adamı benim, namımı kaptırmam!

Bu bölüm muhteşem bir Şükrü Özyıldız şovla başladı. Öte tarafta Kadim dokuz canını harcarken, Efe annesini başka bir adamla görmüş olmanın ve yıllar öncesini hatırlamanın hakkını öyle bir verdi ki alkışı fazlasıyla hak etti. Bağırıp çağırmakla kalmadı, adeta tüm vücudu titredi sinirden. Sabah sahneyi tekrar izlerken yanağının dahi istemsizce seyirdiğini fark ettim. Annesi Leyla da bakışlarıyla tüm sorularını, tüm tedirginliklerini yansıtmayı başardı. İlk bölümlerde tereddütte olan şahsımı fazlasıyla utandırdı. Hal böyleyken sahneyi sıra Nisan'a gelene kadar hayranlıkla seyrettim. Nisan, olayı toparlama çabasıyla ağzımı açık bıraktı. Olayı "Mete diyor ki; annem de siz de bize çok karışıyormuşsunuz, ben değil ama oğlun" moduna sokması bir önceki atmosferden çıkarıp beni güzelce bir güldürdü.

Zaten bu bölümde artık yalnız hikaye değil, zevkle diyalog da takip edebileceğimizden emin oldum. Yazan ekibi tebrik ediyorum. Ufacık bir özenle dahi, seyirciyi o kadar mutlu ediyorsunuz ki, bunu bilin. Çünkü hikaye olup biter, geriye sözler ve hisler kalır. Dün gece Efe ve Nisan'ın iki tane alt mesajlı cümlesini yakaladım. Biri zaten Nisan'ın evliliği için kullandığı "Evliliğime baştan başlayacağım, adeta birbirini yeni tanıyan iki insan gibi" sözüydü. Efe ise Yakub'a "Seninle sıfırdan tanışırız" tehdidi ile gizli bir "Ben Efe'yim Mete değilim" mesajı verdi. Diğer bir mesele ben yakalamadım ama hakkını verip yazayım. Efe "Annem nasıl babamı en yakın arkadaşıyla aldatır" diyor. Yan koltukta zavallı Nisan da aynı durumda halbuki, onu da Mete, kızın en yakın arkadaşıyla aldattı.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER