İşin yoksa bir hafta bekle bakalım, Fer-Der öpüşecek mi diye!

Ekibimiz yeni operasyon arayışındayken bu sefer plan ayaklarına geldi. Kandemir’in eski ortağı Doğan (Necip Memili), hapishanede kafasına koyduğu dolandırıcılık planını uygulamak için hiç vakit kaybetmeden soluğu Kandemir’in yanında aldı. Kılık değiştirerek çeşitli dolaplar çeviren çetemizin Doğan'ın numarasını yemesi tuhafıma gitti. Ancak bu güne kadar ilk defa bir komedi dizisinde izlediğim Ağa dizilerinin gediklisi Necip Memili'nin oyunculuğunu beğendiğimi en baştan söylemek isterim. Memili keşke birkaç bölüm daha bizimle kalsa hatta çetenin gediklisi olsa.


Bu bölümde ekibin hapisten çıkan eski üyesi Doğan rolünde konuk oyuncu olarak Necip Memili oynadı.

Bölüm ağır başlıyor!
Çetemizin yeni planı Doğan'ın da ısrarı sonucunda ilaç şirketleri test yapsın diye insan kobaylar bulan Akça Holding’in sahibi Vahit Akça’dan şantaj yaparak para koparmak ve tabii ki çaresizlikten bu işe bulaşmış masum insanları da kurtarmak. Bölüm Doğan’ın hapisten çıkışıyla başladı. Doğan’ın ‘adamın bedeninden ruhunu çalarım haberi olmaz’ tavrı ne tür takıntılı bir hırsız olduğunu anlamamız için yeterliydi. Hapishane muhabbeti ve sonrasında Tuncer’le buluşma sahneleri beni sıktı, yalan yok. Doğan’ın restorana gidip ‘yemekten bıyık çıktı’ olayı hakkında fikrimi ilk cümlemde söylemiştim. 

Geçen bölüm Ceyhun’un "Derya ile evlenmek istiyorum." bombasıyla bitmişti. Ferdi’den sadece ‘Derya’yla konuşmam lazım’ dışında bir tepki göremedik. Skandal öpüşme sahnesinde olduğu gibi yine Ferdi’nin gerçekten neler hissettiğini anlatan tepkilerini görememek canımı sıkıyor.

Şehriban Maşuka'yı iztememişti ama şimdi ölümüne kanka haline geldiler.

Maşuka ile Plates Saati
Bölüm Maşuka’nın görünmesiyle şenlendi. ‘Ev kadını, olma patates, yap pilates!’ sloganıyla pilates videoları çekmeye başlayan Maşuka, sırmalı yeşil mayosu ve kırmızı tozluklarıyla tam bir olaydı! Bize daha çok Maşuka lazım. Şehriban ve Maşuka Voltran'ı  oluşturup, Ceyhun’u evlendirme yolunda adım adım ilerliyorlar. İkilimiz Ceyhun'un yüzük seçmesine  bile müsaade etmediler. Şükür ki kuyumcu olaya el attı da, tek taş verdi yoksa bizimkilere kalsa en sarısından bir alyans alacaklardı. Söylemezsem olmaz bölümde en eğlendiğim anlardan biri Şehriban’la Maşuka’nın korku filmi izlerken attıkları çığlık ve çığlıklarına karışan kahkakalarımızdı.

Elini çabuk tut kızım kuş uçtu uçacak!

Sen Aşıksın Arkadaş!
Ceyhun evliliği fena halde kafaya koydu ama teklif konusu sıkıntılı! Evlilik teklifini düşünürkenki masum hallerine, o aşık tavrına,”evlensen mi benle” diyişine kalp kalp kalp! Ee kızım sende bir karar ver diyeceksiniz ama iki bölümdür Ceyhun’un bu hallerine dayanamıyorum napayım! O da aşık o da seviyor ona da yazık! Ceyhun’un bu hallerini Esra için izlemeyi tercih ederim tabii.. Esra demişken, geçen bölümlerde "Senin yanında olmak güzel" dedi, yakınlaşmaya çalıştı. Ceyhun "Biz Derya’yla çıkıyoruz." dediğinde dosyaları alıp, "Ben anca çalışıyım zaten.." diye tepkisini ortaya koydu. Bu kız daha ne yapsın?! Ama Ceyhun Derya’ya kilit tabii! Evlilik teklifi için bir de kızdan yardım istedi. Evlilik teklifini de duydu, Esra artık yıkılır diyecekken Ceyhun’a "Yüzük al." tavsiyesine ne demeliyim bilemedim? Derya’nın GBT’si temiz çıktı diye mi bu vazgeçiş?

Ada değil, tavaya destursuz atlamış istavri tmübarek!

Ferdi'den üç adımda Tavlamacılık Dersleri
Vahit Akça’nın ilaç deposu adı altında insanlar üzerinde deney yaptığı yere girmek öyle kolay değil. İçeri ancak kobay olarak girilebileceğine karar veren ekibimiz Karlos’u keşfe gönderdi. Giriş için bir kart, o kartı alabilmek için Vahit Akça’nın kızı Ada’nın tavlanması lazım. Ada'yı kim tavlayacak? Tabii ki tavlama görevi oy çokluğuyla (Derya’ya kalsa ben tavlarım kızı diyecek.) Ferdi’ye verildi. Ferdi kürek yarışıyla Ada’nın gözüne girdi. 'Patlat tekeri kazan güveni' numarasıyla da işi bağladı.

Kürek yarışı sırasında asıl yarışacak kişiyi oyalayan Bahadır bölümün yıldızıydı benim için. Bu bölüm en eğlendiğim sahneydi. Bahadır, “Beslenme çantanda muz getirip arkadaşlarının önünde yiyordun, hep 4 alacağım diyip 5 alıyordun değil mi?” replikleriyle ilkokul anılarımı canlandırdı. ‘Süper Baba’ göndermesi yapılan sahne biraz zorlama gelse de Bahadır’ın çantasından flüt çıkarması beni bitirdi, tabii çalaydı iyiydi. Kısacası bu bölüm alkışşşşlar Bahadır’a gidiyor!

Bu düetler hep olsa hiç bitmese!


Sen Sevdalı Ben Belalı

Ferdi kendini Ada’nın partisine davet ettirmekle kalmadı olaya canımız ikili Karlos ve Yaren’i de dahil etti. E, iyi ki de etti. Selami Şahin’in muhteşem şarkısında düet yaptı, bizim Kupa Kızı'mız ve Kupa As'ımız. (Şakayı Kırmızı kıyafetler sebebiyle ince gördüm, not al kenara.) Düet performansı yıkılmadı belki ama, onları dinlemek yetiyor be! Toprağım Müzik’in yapımcısıyla tanışmaları da Yaren’in albüm hayallerinin gerçekleşeceği sinyalini çaktı bize. Bu arada şarkı sırasında efkarlanan Ferdi içimi yaktı. Kendisine uygun rol olmasa da aşkından gözünü karartan Derya partiye gelmekle kalmadı bir de üstüne Ada’ya kendini Ferdi’nin kardeşi diye tanıttı! Başka yalan bulamadın mı a güzel kız?

Esra ve Ceyhun, Meltem olayını araştırmaya devam ediyor ve aynı şekilde yolları çetemizle kesişmeye de devam ediyor. Partinin yapıldığı siteye gelip sadece şüpheli şahsı sormaları, "Köpek var, korkarım ben" diye ses gelen tarafa bakmamaları falan gereksiz sahnelerdi. Burada sadece Karlos’un telefondan açtığı köpek havlaması iyiydi o kadar. Ceyhun’un yarattığı ufak çaplı gerilime rağmen Ferdi, Ada’nın kartını almakla kalmadı Vahit Akça’nın av merakını da öğrendi.


Vahit Akça rolünü oynayan Bahtiyar Engin konuşurken aklına Smeagol gelenler? Yanılmadınız, ta kendisi!

Şantaj montaj

Kandemir ve Doğan Vahit Akça’yı "Biz adaletiz!" diyerek, avda avladılar. Kobayların görüntülerini izletip, 500 bin TL istediler. Para hırsı tüm benliği ele geçirmiş biri olan Doğan Bey'in sadece 500 bin istemesi komik geldi açıkçası. Bu arada ava giden avlanıyor ve Karlos da buna dahil!

Kobay Karlos, çoraplarına hasta oldum. BU kadar mı ince detaylara önem verilir? Alkış!


Ada’nın kart işlemeyince kobay olarak alınan Karlos’u Yaren dışında kimse önemsemedi gibi bir durum oluştu. Bu da hayret ettiğim sahnelerden biri oldu. Ya Karlos’un kendini koruyacağına sonsuz güveniyorlar ya da gelecek bölümde izleyeceğiz bu panik havasını, yoksa bunun başka açıklamasını bulamıyorum.

Yakasına değil, dudaklarına yapış!

BANA BAKMA BENİ GÖR!!

Derya sonunda gemileri yaktı ve operasyon falan dinlemedi Ferdi’ye aşkını ilan etti! Yürü be Deryaaa! Tartışmasız bölümün en güzel sahnesiydi. Ferdi’nin bakışlar yürekleri dağladı! Ferdi her ne kadar bu aşkın bulutlara dokunmak kadar imkansız olduğunu söylese de o da aşkın kollarına kendini tam bırakıyordu ki bir klişe gerçekleşti ve bölüm bitti.

Ferdi Derya’yı öpecek mi, Ada onları görecek mi, görürse operasyon ne olacak, Karlos nasıl kurutulacak gibi gibi sorularla bitirdik bölümü. İlk defa bir bölüm operasyon tamamlanmadan bitti. Bundan şikayetçi değilim çünkü bölümlerin bir önceki hafta kaldığı yerden devam etmemesi bazı boşluklar yaratıyor. Genel bir değerlendirme yaptığımızda evet çok eğlenmedik ve çok hareketli bir bölüm izlemedik. Ama daha önce de söylediğim gibi arada böyle bölümler kabul edilebilir geliyor bana. "Çok gülmedim bu bölüm kötüydü." demek emeğe saygısızlık olur. Bölüm tüm eleştirilerime rağmen güzeldi. "Çok çok daha güzel bölümlere!" diyelim..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER