Hababam Sınıfı reloaded!

Ekibin Ceyhun'un odasına yerleştirdiği dinleme cihazı Bahadır'ı, rüyalarına girecek kadar rahatsız ederken onu  takmayan Nevizadeler bin pişman! Kandemir'in şans eseri Emniyet'te tadilat yapılacağını öğrenmesiyle ekip olarak dinleme cihazından "ya kurtulacağız, ya kurtulacağız!" diyerek işe koyuldular. Çetemizin bu hafta 'çok eğleneceğiiiiiz'lik bir planı olmasa da bizim çok eğlendiğimiz kesin!

Geçen bölümün sonunda Ceyhun minibüsteki dinleme cihazını görmüştü. Kandemir'in durumu nasıl toparlayacağını merak ediyordum ve doğrusu böyle akıllıca bir hazırlık beklemiyordum. Eveet, yuh bana hâlâ mı şaşırıyorum? Durumu on numara beş yıldız toparlayan Kandemir, Ceyhun'un "Böyle şeyler anca sizin gibi 'dürüst' insanların başına gelir." diyerek Shan Li'ye kafayı takmasına neden olsa da, konuya Nevizadelerin Dinleme Aleti Operasyonu açısından bakınca bu yan etki bu devede kulak artık canım!

Böceği alma denemeleri
Vol.1: Karlos'un dondurmalı maç muhabbeti başarısızlıkla sonuçlanıyor!
Vol.2: Yaren'in Şehriban'ın aklını çelip büyülü müyülü muskalı denemesi başarısız!
Vol.3: Derya deneyemeyedi bile!

Nevizadeler böceği bir türlü alamayınca pek tabii Kandemir abimiz canımız ciğerimiz olaya el attı ve Ceyhun'un 'yılın polisi' seçilmesi piyangosu üzerine iki aşamalı güzel bir plan ortaya koydu.


Planın ilk aşaması Ceyhun'u çalıştığı yerden uzak tutmaktı. Yani Emniyet'ten! Bu durumu da Evren'in İyilik Savaşçı'sı yani anası Şehriban'ın katkılarıyla çok şükür başardılar. Çok şükür diyorum çünkü planın bu ayağı fazla uzatılmıştı. Bir kere bahçeyi süsleme kısmı çok uzundu ve ciddi derecede izlerken sıktı. İkincisi Ceyhun'un tüm organizasyon boyunca "gidicem" ısrarı sonucu "Eee tamam gidiceksen git gitmeyeceksen sus otur!" diye bağırasım geldi, ne yalan söyleyeyim.

Derya'nın arkadaşı Serpil'in yarattığı aksiyon sahneleri dozundaydı denebilir en azından ortalığı fazla dağıtmadan gitti, ben sevdim o sahneleri. Tabii ki yiğidi öldürüp hakkını yemeyeceğiz. Öncelikle Şehriban'ın Ceyhun'u evde tutma performansına bir alkışşşşş alırım! Sonra bandolu geçiş töreni ve 'bu fasulya 7,5 lira' eşliğinde Karlos &Yaren dansını tabii ki de es geçmeyeceğim! Vee "Beyaz Kelebekler" kokulu "Hababam Sınıfı" göndermesi kelimenin tam anlamıyla muhteşemdi! Şehriban (Zeynep  Kankonde)  performansıyla Adile Naşit'e harika bir selam çakmakla kalmadı hem bu sahnenin, hem de tüm bölümün yıldızıydı kuşkusuz! Sahnenin eski zaman efektiyle verilmesi de takdire şayandı doğrusu.Karlos &Yaren'den Başbaşacılık

Bu bölüm birbirine tatlı tatlı yürüyen bir Karlos &Yaren izledik. Bir türlü gerçekleşemeyen 'öpücükçülükler' olsun 'önce sen kapatçılıklar' olsun derken iyice manitacılık olaylarına girdiler ve her bir sahneyi izlenir hale getirdiler. Ee ne diyelim zor görünse de darısı Ferdi'yle Derya kızımızın başına! Bize biraz daha FERDER lazım!


Adını Karlos Koydum!
Karlos'un adı ne diye bir de kendi kendime ilk bölümü dikkatli izlmedim zahir kaçırmışım demiştim. Meğerse Karlos'un adı henüz hiç söylenmemiş ve bir süre daha gizemini sürederecek gibi görünüyor bu gidişle. Merakla adını öğreneceğim günü bekliyorum Karloscuğuuuum..

Ferdi & Derya
Can sıkıcı Hayati sahneleriyle ilgili bu bölüm yorum yapmak istemiyorum ama sonunda restorana da el atan Hayati Bey Amcamız hayırlı sayılabilecek bir iş başardı ve Ferdi ile Derya'nın ofiste kilitli kalmalarını sağladı.


Derya kırgınlığını dile getirse de Ferdi, "Bizden bir yol olmaz" demeye devam etti. Aşık bir kadın kalbinin sesini sonuna kadar dinler. Sonuna kadar da gider. Derya'nın vazgeçmeye niyeti yok‐vazgeçmesin de zaten! Yürü be Derya! Derya'nın bu ısrarından destek alan Ferdi belki de bir an olsun kafasının içinde dönüp duran Kandemir'in sesini susturup, Derya'yı öpüp aşka teslim olacakken Bahadır'ın telefonu geldi. Ahh Bahadır, ahh! Tüm bölüm öpücükçülük engeli oldun vesselam!Şu Böcek'ten kurtulabilir miyiz artık?
Planın ikinci kısmında ödül töreninden faydalanarak Böcek'ten sonsuza dek kurtulmak istiyor çetemiz. BİZ DE! Plan çok riskli. Kandemir bile geriliyor, o derece! Ceyhun'un ödülünü alması ve duygu yüklü konuşması sırasında Karlos ve Ferdi de işe koyuldu. Boya ustası kılığına bürünen ikili tam anlamıyla bombaydı!


Ferdi elini biraz çabuk tutup Böcek'i kaptığı gibi çıkaydı iyiydi! Ama adam aşık, e aşık adam kıskanır, bilgisayarın ekranında görünce sevdiceğinin Ceyhun'la fotoğrafını kal geldi tabii. Ceyhun'nun da ödülü odasına koyacağı tuttu. Derya son anda yakalasa da Ceyhun'u panikle ne yapacığını bilemediğinden (şaka şaka her ne yapıcağını bilemediğin adamın dudağına yapışmassın.) Ceyhun'u öpüverdi (!).Valla Derya kızımız Ferdi'yi kurtarmaya mı çalıştı yoksa delikanlının ciğerini mi söküp attı belli değil! Öpüşmeyi bir kaçış yolu, bir engel olarak lanse eden yazar ağabeylerimize de bir çift sözüm olacak: Etmeyin.. Derya'yı bu kadar kolay öpüştürmeyin günü gelip Ferdi ile öpüşeceğinde hiç heyecanlanmayacağız.Derya bu hamlesiyle Ferdi'yi kurtarabilecek mi, Ferdi şoku üstünden  atıp topuklayabilecek mi haftaya izleyip göreceğiz. Bizimkiler bu işi de atlatacaklar elbet ama, Ferdi'nin bu anı kolay kolay atlatamayacağı malumunuzdur efenim.

Genel olarak bakıldığında hareketli ve eğlenceli bir bölümdü. Ama operasyon sahneleri zaman zaman fazla uzadı ve "hadi artık tamam" dedirtti bana. Belki de geçen hafta izlediğimiz muhteşem bölümün üstüne böyle hisler uyandırmış olabilir. Karlos &Yaren sahneleri her zamanki gibi bol kahkahalıydı, kalpler ikiliye geliyor! Kalp!Kalp!Kalp! Bu bölümün yıldızları da Şehriban ve Ceyhun oldu kuşkusuz, muhteşem performanslar seyrettik. En büyük alkıııışşşş da onlara geliyor! Gelecek bölümde daha bol kahkaha atmak ümidiyle...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER