Radley’e geri dönüş
Radley kapanmış olmasına rağmen sürekli küllerinden yeniden doğuyor. Bu sefer Spencer’ın korkunç rüyasıyla geri döndük Radley’e. Bu rüya kızların  yolunu yine Radley’e düşürecek mi bakalım, göreceğiz?

Bebek evinden çıktıklarından beri ortalarda görünmeyen Mona ise sonunda ortaya çıkmaya karar vermişti. Ölü numarası yaptığı için polisin kendini suçlayıp suçlamadığı, Alison’un ortalarda ne kadar göründüğü başlıca sorunlarıydı.

Yaşadıkları onca şeyden sonra Aria kendini fotoğrafçılık konusuna iyice kaptırarak yaşadıklarından uzaklaşmayı başarmıştı. Bu sayede tanıştığı Clark’da kendini fotoğrafçılık konusunda cesaretlendirmeyi başarıyordu. En son başarısı Aria’yı ödülün Los Angeles’ta fotoğrafçılık kursu olduğu yarışmaya katılmaya ikna etmek oldu. Bu yarışma kızların A’ye bir adım daha yaklaşmalarına neden olacaktı ama bilmiyorlardı henüz. Çünkü yarışmaya katılmak için fotoğraf çekerlerken Clark farkında olmadan A’in fotoğraflarını çekmişti. Ve o da ne? Erkek zannettikleri A erkek değil, kadın mıydı?


Dişimde bir şey kalmış mı?

Mona vs Leslie Show! Leslie kızgın, Leslie öfkeli. Mona kayıpken, kızların Mona’nın kaybolmasıyla ilgili olduğunu düşünen Leslie kızların hapse girebilmesi için mahkemede yalancı şahitlik yapmayı ihmal etmemişti. İşte şimdi kızlara karşı olan sebepsiz öfkesinin cezalandırılmasının zamanıydı. Tabi Leslie’nin öfkesinin odağında yine biri vardı. Mona! Uğruna yalancı şahitlik yaptığı Mona yüzünden başı beladaydı bu kez. Gerçek dünyaya döndüğü ilk günde Leslie ile karşılaşmak ve onun bu öfkesine maruz kalmak Mona için hiç iyi olmamıştı tabi ki.

Bebek evinde yaşadıklarından sonra kızların hepsi yaşadıklarını unutmak için kendilerini başka başka meşgalelere verdiler. Emily’de kendine yeni oyuncak bebek olarak Sara’yı seçti, kendini ona adadı. Yeni meşgalesi Sara’nın 18 yaşından önce velayetini kendine almasını sağlamak. Bunun için de Caleb’ten yardım istiyor ve reşit olabilmek için geçinebildiğini ispatlamasını sağlayacak işi onun yanında buluyor.

Kızların hepsi bebek evinin travmasını farklı atlatmaya çalışıyor demiştik. İçlerinde en zor süreci atlatan Spencer olsa gerek. Olanlardan sonra yaşadığı uyku sorunu, onu biraz daha uyuşturucu bağımlılığına itmeye başladı. Sonunda bu durumun farkına varıp, bir zamanlar uyuşturucudan kurtulma koçu olan Dean’e koşmasına sebep oldu.


Bana da geliyor böyle aşk mektupları...

Hanna ve Spencer yeniden Radley’de. Çünkü mezarın Charles’a ait olduğuna henüz inanmakta güçlük çekiyorlar. Charles ve gerçekten ölüp ölmediğine dair gerçekler sadece Radley’de olabilirdi. Korku evi Radley’e yeniden dönüş biraz sarsıcıydı kızlar için diye düşünürken erken karar vermemek lazım öğrenmiş olduk. Kızlar için asıl sarsıcı olan Radley’de Mona’yı Leslie’nin dosyalarını çalarken bulmak oldu. 

Kızlar için iyice işler karışmaya başlamıştı. A bir kadındı ve Leslie, Bethany ile Radley’de oda arkadaşlığı yapmıştı. Artık A için yeni bir aday daha var demek oluyordu bu da. A konusunda işler çözülmek bir yana iyice karışmaya devam ediyordu. Kızlar A’ye her yaklaştıklarını düşündüklerinde kendilerini yeni bir çıkmazda buluyorlardı. Bakalım A’nin kim olduğunu bulup durdurabilecekler mi?
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER