Oscarlı aktör Eddie Redmayne'in yeni filmi ''The Danish Girl''den fragman yayınlandı!

Oscarlı aktör Eddie Redmayne'in yeni filmi ''The Danish Girl''den fragman yayınlandı!
Ünlü fizikçi Stephen Hawking'i canlandırdığı The Theory of Everything'deki rolüyle Oscar alan Eddie Redmayne'ın merakla beklenen yeni projesi The Danish Girl filminin fragmanı yayınlandı.

David Ebershoff
'un aynı adlı romandan uyarlanan film, Danimarkalı ressam Lili Elbe'nin (Einar Wegener) sıradışı yaşamını beyazperdeye taşıyor.

Danimarka'da ünlü bir ressam olan Einar Wegener (Eddie Redmayne) erkek olarak dünyaya gelip, Gerda Gottlieb ile bir erkek olarak evlense de kendisini kadın gibi hissetmektedir. Kendisi gibi ressam olan eşi Gerda'ya (Alicia Vikander) bir gün kadın model olarak poz verdikten sonra karşı cinsten ikinci bir kişiliğe bürünmeye başlar. Bütün bu süreç, Wegener'in tarihte bilinen ilk cinsiyet değiştirme ameliyatlarından birinin objesi olmasına dek sürecek, ikilinin hem özel, hem de profesyonel hayatlarını geri dönülmez bir şekilde değiştirecektir.

Tom Hooper'ın yönetmenliğinde çekilen filin oyuncu kadrosunda; Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw, Amber Heard gibi isimler bulunuyor. Film, ilk kez 2015 Venedik Film Festivali'nde gösterildi.

The Danish Girl, ülkemizde 12 Şubat 2016'da vizyona girecek.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER