Zettai Kareshi: Aşka adamış bir robot

Zettai Kareshi: Aşka adamış bir robot
Hayallerimizdeki erkeği ısmarlamak mümkün olsaydı güzel olmaz mıydı? Bir erkekte istediklerimizi yazıp yukarıya havale etseydik ve ertesi gün mükemmel erkek ambalajında kapımızda beliriverseydi. Size tanıtacağım dizinin kahramanı Riiko’ya olan, tam olarak bu. Zettai Kareshi (Absolute Boyfriend) aynı adlı mangadan uyarlanan 11 bölümlük bir Japon dizisi. Dizimizin kahramanı Riiko’nun ise mükemmel erkeği ile başı fena halde dertte. Filmi başa sarayım da tatavayı kesip size hikayeyi en başından anlatayım.


Ne çektik şu 20'lik dişlerden:((

Riiko Izawa aşkta sürekli olarak kaybeden genç bir kadındır. Ne yaparsa yapsın beğendiği erkeklerin ilgisini çekmeyi başaramaz. Riiko’nun kendini alkolde boğmaya çalıştığı günlerden birinde bir adam yanına yaklaşır ve ona hayatını değiştirmeyi teklif eder. Kendi derdi kendisine yetmekte olan Riiko, adamı ciddiye almaz ama yine de adamın ideal erkeği ile sorduğu sorulara cevap verir. Adamın robot, deneme, gönüllülük ile ilgili söylediği şeyler alkolden bilincini yitirmek üzerek olan Riiko’nun bir kulağından girip diğerinden çıkar. Riiko çok düşünmeden adamın uzattığı kağıdı imzalar ve evine gider. O sabah Riiko kapısında adamın çalıştığı teknoloji şirketi “Kronos Heaven”dan gelen kocaman bir paket bulur. Paketin içinde Riiko için özel hazırlanmış bir robot bulunmaktadır. Robot deyince aklınıza öyle akıllı mutfak robotları gelmesin. Bu robot baya kanlı canlı, yakışıklı mı yakışıklı bir adam görünümündedir.


Ben Robot!

Riiko dün gece adamın dediği şeyleri hatırlamaya çalışır. Kronos Heaven robot sevgililer üreterek kadınların aşk acılarına son vermeyi planlayan bir teknoloji şirketidir. İlk robotlarını denemek için bir gönüllü aramaktadırlar. Riiko da tam aradıkları kişidir. Riiko bu denemeye gönüllü olur! Riiko robotu geri göndermek ister, ama Kronos Heaven imzaladığı sözleşmeyi göstererek robotu almayı reddeder. Riiko robotu geri veremeyeceğini anlayınca onu çalıştırmaya karar verir. Robotu dudaklarından öperek açar. (Bizi hep bu masallar bozdu zaten.)


Uyuyan Güzel masalını hep çok sevmişimdir zaten...

Robotun daha nasıl çalıştığını anlamaya vakit bulamadan işe gitmesi gerekir. Eve döndüğünde robotu anadan doğma biçimde evde gezinirken bulur ve aklı başından gider. Riiko iffet mümessili ev sahibesi görmesin diye robotu banyoya kitler ve ne yapacağını düşünmeye çalışır.


Alışverişe mi gitsek?

Robot kısa sürede banyodan kurtulur ve Riiko’yu gittiği her yerde takip etmeye başlar. İş yerini basar. Sokakta peşine düşer. Karşılaştığı herkese Riiko’nun sevgilisi olduğunu söyleyip Riiko’nun hayatını karma karışık eder. Robot ile savaşmanın bir anlamı olmadığını fark eden Riiko, robotu elinden geldiğince hayatına dahil etmeye çalışır ve ona Night adını verir.


Bir de bu profilden çek pampa!

Night kodlandığı şeyi yapıp Riiko’ya iyi bir sevgili olmak ister ama Riiko, Night ona her tatlı şey söylediğinde omuriliğinden serin bir ürperti gibi geçmiş olur bu sevgi gösterilerine türlü alışamaz. Riiko zamanla iş yerindeki patronun oğlu Asomato Soshi ile çalışmaya başlayıp yakınlaşacak ve zevklerine göre donatılmış çocuksu aşk robotu Night ve mükemmel erkeği ile alakası olmayan, sürprizlerle dolu Soshi arasında kalacaktır.


Bunu face'ime profil fotosu yapıcam..

Zetta Kareshi beni kahkahalarla güldürürken gözyaşlarına boğmayı başarabilen ender dizilerdendir. Aşkı ve aşktan beklenenleri çok güzel bir şekilde sorgular. Patronun şımarık oğlu rolündeki Mizushima Hiro gönüllerimizi dağlarken, robot rolündeki Hayami Mokomichi bizi derin düşüncelere sevk eder. (bkz: Ama bu robot çok tatlı!!) Bahtsız bedevi rollerinin aranılan ismi Aibu Saki ve gamzelerinin de hakkını yemeyelim tabi. Japon dizilerine alışık olmayanları uyarayım. Sizi hızlı bir kurgu, karikatür karakterler ve turuncu tonu ağırlıklı bir görüntüler bekliyor. Bu dizinin içinizi Night’ın metalden kalbinin içindeki saf sevgi kadar ısıtması dileğiyle…(Team Nighto!!)


Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar!..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER