Kiraz Mevsimi - Bir Sosyal TV Fenomeni

Kiraz Mevsimi - Bir Sosyal TV Fenomeni
Bunları biliyor muydunuz?
Kiraz Mevsimi ilk sezonunu bir yılda tamamlayınca Sosyal TV'de de bazı önemli rekorlara imza attı! Bunların en dikkat çekenlerini sizler için derledik...

Yayın Günü SıralamalarıSosyal TV'de de, tıpkı geleneksel retinglerde olduğu gibi, bir dizinin istikrarı ve seyircisini her bölüm ne kadar konuşturabildiği önemli bir kriter. Kiraz Mevsimi sezon fnaline kadar yayınlandığı 50 haftanın tam 46 haftası birinciliği elinden bırakmamış bir dizi. Geri kalan 4 haftada da sadece 2. sıraya kadar gerilemiş ve sezon boyunca 3. lük sırasına hiç düşmemiş olma rekorunu elinde bulunduruyor. Hatta sezon finalindeki 1.liğin eklenmesi ile toplamda 47 haftayı 1. sırada tamalayan dizi Survivor All Star ile rekabetinde de büyük bir rekora imza atmış durumda. 

En büyük rakip, Prime-Time yayınlarının kabusu, Survivor All StarSurvivor All Star haftanın 4 günü yayınlanmaya başalyıp sonradan haftada 6 güne çıkan ve Prime-Time'da karşısında kim varsa strese sokan bir yapım. Kiraz Mevsimi'nin Survivor ile rekabeti boyunca, Survivor''ın yayınlandığı diğer günlerde Paramparça, Aşk Yeniden, Kara Para Aşk gibi diziler yarışmaya rakip oldu ve hepsi bir süre sonra Sosyal TV reytinglerinde yarışmanın gerisinde kaldılar. Fakat Kiraz Mevsimi, Sruvivor All Star ile yarışa devam ettiği 17 hafta boyunca sadece 3 kez birinciliği kaptırdı ve geri kalan 14 haftada 1. sıradan şaşmadı. 

En Çok Etkileşim Alan BölümKiraz Mevsimi, kişi başı 1-1,3 tweet arasında başladığı etkileşim orannı Kasım ayından itibaren 2-2,5 eşiğine taşısa da esas 3-3,5 arasını görmesi Mart ayındaki 35. bölümden sonra gerçekleşmeye başladı. Sezon boyunca yakaladığı en yüksek etkileşim oranı olan kişi başı 3,90 tweeti ise #PesEtmiyoruz etiketi ile yayınlanan 47. bölümünde aldı. 

Rekorların Bölümü #YazaşkıKiraz Mevsimi için Sosyal TV'de bir nevi dönüm noktası olan ve birçok rekoru içinde barındıran bölüm #yazaşkı etiketi ile yayınlana 6. bölüm oldu. Bu bölüm Kiraz Mevsimi'nin hem en çok izleyici çeken bölümü oldu hem de en çok konuşulan bölümü. Üstelik zirve anında dakikada atılan 442 tweet ile de sezonun en hararetli bölümü olma özelliğini taşıyor. 

Bir Kiraz Yılı'nın En Parlak Ayı#YazAşkı tabii ki bu rekorlarla dizinin bir yıllık performansını da genel olarak etkileyecek bir güce sahip. Mesela dizinin en parlak ayı olan Ağustos, listenin tepesindeki yerini 6. bölüme borçlu. O bölümdeki içerik sayısı ve izleyici sayısı aya damgasını vuracak nitelikte. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER