Hayat filmi 2. Akdeniz Film Festivali'nde En İyi Film ödülünü aldı

Hayat filmi 2. Akdeniz Film Festivali'nde En İyi Film ödülünü aldı
Zeki Demirkubuz'un son filmi "Hayat", hafta sonu Malta'da düzenlenen ikinci Akdeniz Film Festivali'nde (Mediterrane Film Festival) En İyi Film dalında Altın Arı ödülünü kazandı.

Bu yılki seçkiyi İtalyan film festivalinin deneyimli isimlerinden Teresa Cavina yönetti ve 15'i ana yarışmada olmak üzere Akdeniz havzasıyla bağlantılı 45 filmi bir araya getirdi. Jüride İngiliz yönetmen Jon S. Baird, ABD'li casting direktörü Margery Simkin, Kanadalı-Maltezyalı yönetmen Mario Philip Azzopardi, İngiliz sanat yönetmeni Nathan Crowley, Uruguaylı görüntü yönetmeni Pedro Luque, Kanadalı yönetmen Richie Mehta ve ABD'li yönetmen Tim Miller yer aldı.

Diğer ödüllerde ise Filistinli yönetmen Mahdi Fleifel, dünya prömiyerini Mayıs ayında Cannes Directors' Fortnight'ta yapan "To A Land Unknown" filmiyle Jüri Seçimi ödülünü kazandı.

Fransız Stéphane Brizé ve Marie Drucker "Out of Season" filmiyle En İyi Senaryo ödülünü kazanırken, Hollandalı Myrte Beltman Bosnalı yönetmen Ena Sendijarević'in "Sweet Dreams" filmindeki çalışmasıyla En İyi Prodüksiyon Tasarımı ödülünü, İtalyan yönetmen Roberto Minervini'nin "The Damned" filmiyle Carlos Alfonso Corral da En İyi Görüntü Yönetimi ödülünü aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER