Tolga Karaçelik'in yeni filmi The Shallow Tale dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali'nde yapacak

Tolga Karaçelik'in yeni filmi The Shallow Tale dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali'nde yapacak
Tribeca
Tolga Karaçelik'in senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği, uzun metraj dördüncü filmi dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali'nde yapacak.

Tam ismi "The Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write about a Serial Killer" olan filmin başrollerinde Steve Buscemi, John Magaro ve Britt Lower yer alıyor. Karakomedi bir film olan The Shallow Tale'de zor durumdaki bir yazar (Magaro), beklenmedik bir şekilde evlilik danışmanı ve ilham perisi olan emekli bir seri katille (Buscemi) arkadaş olunca hayatı tuhaf bir hal alır. Yazar ikinci romanıyla ve hayal kırıklığına uğramış karısıyla (Lower) çökmekte olan evliliğiyle boğuşurken, eski katil isteksizce her iki konuda da rehberlik sunar ve gerçek ile kurgu arasındaki çizgileri bulanıklaştıran bir dizi şaşırtmacaya yol açar.

Tribeca Film Festivali bu yıl 5-16 Haziran tarihleri arasında yapılacak, filmin 8-9-12-14 Haziran tarihlerinde gösterimleri olacak. Tribeca'nın program sorumlusu Jarod Neece, film hakkında "Yetenekli bir oyuncu kadrosunun ilgi çekici performanslar sergilediği bu film, tanıdık mecazlara yeni bir bakış açısı getiriyor ve hem komedi hem de seri katil türlerine dair beklentileri altüst ediyor," dedi.

2020'de Alman-Türk Ortak Prodüksiyon Geliştirme Fonu'ndan destek alan filmin yapımcılığını Cinegryphon Entertainment çatısı altında Sinan Eczacıbaşı, Scott Aharoni ve Mustafa Kaymak’la birlikte Wren Arthur ile Steve Buscemi’nin Olive Productions ve Alihan Yalçındağ’ın May Productions şirketleri, Tolga Karaçelik ve Alex Peace Power üstleniyor. Britt Lower, John Magaro ve Kanat Doğramacı’nın (Asteros Film) uygulayıcı yapımcı olduğu filmin dünya çapındaki haklarını ise CAA Media Finance ve UTA yönetiyor.

Görüntü yönetmenliğini Black Bird ile tanınan Natalia Kingston’ın, prodüksiyon tasarımını American Honey, Hanna gibi yapımlara imza atan Lance Mitchell’in üstlendiği “The Shallow Tale”in müzik süpervizörlüğünü ise Emmy ödüllü Ciara Elwis yapıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER